Od SIAF-u nás delí 200 dní!

Dôležitým míľnikom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2021 je fakt, že od začiatku podujatia nás delí už len 200 dní a naším „leteckým“ dátumom 4.-5. september 2021 oslávime aj tri dôležité výročia. Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

 

Koniec leta je už tradičnou stálicou pre Medzinárodné letecké dni SIAF a obľúbenosť tohto podujatia rastie z roka na rok, čomu sa úprimne veľmi tešíme. Preto pri čísle 200 dni do SIAF-u, vám chceme poodhaliť čo-to zo zákulisia a navnadiť vás na našu leteckú vlnu.

Svetový SIAF

Zmluvným partnerom podujatia je Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, ktoré je aj hlavným programovým partnerom podujatia. „Ministerstvo obrany SR cestou veliteľa Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky pozvalo na MLD SIAF 2021 dvadsaťdva krajín, čo si neskutočne vážime a je to ohromné číslo,“ prízvukuje riaditeľ podujatia Hubert Štoksa. Medzi pozvanými krajinami je Rakúsko, Česká republika, Poľsko, Francúzsko, Grécko, Belgicko, Veľká Británia, Chorvátsko, Švédsko, Španielsko, Turecko, Švajčiarsko, Taliansko, USA, Fínsko, Holandsko, Dánsko, Nemecko, Rumunsko, Nórsko, Slovinsko a Maďarsko.

O atraktívnosť nebude núdza

Do marca prídu z týchto jednotlivých štátov odpovede na ich účasť alebo naopak neúčasť na leteckých dňoch, ktoré sa uskutočnia 4.-5. septembra na leteckej základni Kuchyňa/Malacky. „Uvedomujeme si však vážnosť situácie na celom svete kvôli Covid-19, z čoho vyplýva, že niektoré letky a vzdušné sily vôbec nepripravujú program pre rok 2021. Takže sa môže stať, že nám niektoré štáty jednoducho účasť odmietnu, ale s tým treba počítať. Musím len trpko skonštatovať, že svet leteckých dní už nebude nikdy taký, ako bol pred touto nešťastnou pandémiou,“ konštatuje riaditeľ s tým, že aj napriek tomu Slovenská letecká agentúra Banská Bystrica ako hlavný organizátor MLD SIAF a Ministerstvo obrany SR ako hlavný programový partner pracujú na tom, aby spoločne zabezpečili atraktívny letový program.

Podpora ministra

„Minister obrany SR Jaroslav Naď začiatkom februára kontaktoval svojich kolegov z niektorých štátov so žiadosťou o podporu a účasť na SIAF-e 2021. Dnes už môžeme povedať, že veľký záujem prejavili Vzdušné sily Spojených štátov amerických. Ozval sa aj náš partnerský štát Česká republika s ponukou naozaj atraktívneho a dynamického programu. Sme teda plní očakávaní a určite vám konkrétny zoznam potvrdených štátov predstavíme ihneď, ako to bude možné,“ sľubuje Hubert Štoksa.

Slovenská letecká agentúra taktiež jedná po svojej osy s niekoľkými svetovými účastníkmi z nevojenskej časti. Jedným z nich je aj stálica MLD SIAF Zoltán Veres, ktorého fanúšikovia jednoducho milujú a jeho šou patria medzi najobľúbenejšie.

Tri výročia pokope

Tím MLD SIAF sľubuje, že aj napriek tomu, že sa letecké dni sťahujú z letiska Sliač do Malaciek, návštevníci nebudú nijako ukrátení a letecké dni si zachovajú štandard, na ktorý sú všetci zvyknutí. Viac o pozitívach leteckej základne Kuchyňa/Malacky si môžete prečítať TU: https://www.siaf.sk/blog/ako-pripravujeme-siaf/presun-siaf-u-do-malaciek-zmena-ktora-nesklame.html

„Chýbať nebude obľúbená herná zóna, VIP zóna či novinka v podobe zóny na sedenie. O atraktívnosť programu sa postaráme aj tým, že akrobatická skupina Biele Albatrosy oslavuje tento rok svoje 30. výročie vzniku. Už dnes môžem sľúbiť, že s niektorými z tejto skupiny sa určite osobne stretneme aj v Malackách. Okrem toho spoločne oslávime aj 77. výročie SNP, ktoré už tradične patrí k míľnikom SIAF-u. No a čerešničkou na torte bude aj naše 10. výročie MLD SIAF, čiže už teraz je jasné, že sa máme na čo tešiť,“ uzatvára.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore