Nebo nad Bratislavou bude v piatok patriť Frecce Tricolori!

Do najväčšieho leteckého sviatku Medzinárodných leteckých dní SIAF 2021 máme už len pár hodín a tohtoročná účasť je naozaj jedinečná. Tešiť sa môžete aj na propagačný prelet Frecce Tricolori ponad Bratislavu 3.9.2021!

Trinásť krajín sveta, viac ako tridsať letových ukážok, viac ako štyridsať statických ukážok na zemi, to všetko a oveľa viac ponúka SIAF 2021 na letisku Kuchyňa/Malacky počas víkendu 4.-5. september 2021.

Lákadlom pre návštevníkov SIAF-u 2021 je premiéra historickej stíhačky Hawker Hurricane Mk.IV., premiéra Airbus A400M, historický bonbónik v podobe MiG-15, premiéra L-39NG, premiéra CH-47F Chinook a aj jedinečné vystúpenie The Flying Bulls na čele s ich celebritou Felixom Baumgartnerom. No a v neposlednom rade je to naša stálica a bonbónik v podobe talianskej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori.

„Za roky, kedy sa k nám na SIAF Frecce Tricolori opakovane vracajú ich už neberieme ako účastníkov leteckých dní, ale ako blízkych priateľov, pre ktorých je ,naše nebo´ vždy otvorené. Ich jedinečné umenie, bravúrna pilotáž a perfekcionizmus  je vždy pre nás, a samozrejme aj pre každého diváka, obohatením,“ nešetrí chválou riaditeľ MLD SIAF Hubert Štoksa.

Výnimočný prelet

Talianska akrobatická skupina na SIAF-e oslávi svoje 60. výročie vzniku a keďže ich vystúpenie je vždy jedinečné, pripravili sme si pre západné Slovensko malé prekvapenie deň pred oficiálnym štartom Medzinárodných leteckých dní. „Keďže celý tím SIAF-u chce rok čo rok posúvať hranice ďalej, Frecce Tricolori nám s nadšením prikývli na propagačný prelet nad Bratislavou v piatok 3.9.2021,“ prezradila nadšene hovorkyňa MLD SIAF Michala Cabanová, ktorá ďalej uviedla aj podrobnosti k plánovanému preletu.

„Vzlet skupiny je naplánovaný v piatok medzi 11:00 až 11:30 miestneho času. Po vzlete z leteckej základne v Malackách bude skupina pokračovať ponad obce a mestá Rohožník, Plavecký Mikuláš, Častú, Modru, Pezinok a Senec. Ďalej bude pokračovať nad Bratislavu, nad ktorou skupina s použitím dymových efektov uskutoční dva okruhy, po ktorých bude pokračovať smerom na sever ponad mesto Stupava, späť na leteckú základňu v Malackách. Celková dĺžka propagačného letu je odhadovaná na 30 minút. Nad Bratislavou by mala byť skupina približne 15 minút od vzletu z leteckej základne v Malackách,“ spresnila Cabanová.

Celé vystúpenie Frecce Tricolori, plné dychberúcich efektov, si môžete prísť vychutnať naživo 4. a 5. septembra na letisko Kuchyňa/Malacky. Brány letiska sa pre návštevníkov otvárajú o 08:00 hod. a letový program veľkolepo odštartujeme o 10:00 hod.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore