Na SIAF zavíta aj celebrita Felix Baumgartner

Vášnivo prekračuje hranice, najmä vo vzduchu - Felix Baumgartner je profesionálny pilot, no hlavne parašutista, známy svojimi neobyčajnými kúskami, pri ktorých už prekonal niekoľko svetových rekordov. A naši návštevníci ho naživo uvidia počas jedinečnej dynamickej ukážky The Flying Bulls v kokpite vrtuľníka BO 105 C.

 

MLD SIAF 2021 bude jedinečný aj vďaka Felixovi Baumgartnerovi, ktorý dosiahol svetovú slávu 14. októbra 2012, keď v americkom štáte Nové Mexiko zaznelo: „Misia Red Bull Stratos splnená.“ Ako prvý človek sa rútil k zemi z výšky 39 045 metrov voľným pádom rýchlosťou 1 342,8 km/h, čím prekonal tri svetové rekordy - najvyšší let balónom s ľudskou posádkou, najvyšší bod skoku a najrýchlejší voľný pád. Felix Baumgartner bol prvým človekom, ktorý prekonal zvukovú bariéru - a týmto riskantným kúskom dokázal, že ľudské telo dokáže odolať silám veľkej rýchlosti. Milióny ľudí na celom svete zatajili dych pred televíznymi obrazovkami a na internete, keď Felix vystúpil na okraj svojej kapsule a bol pripravený skočiť. „Niekedy musíš naozaj vyliezť vysoko, aby si si uvedomil, aký si malý,“ takto zneli Felixove slová pred skokom.

Adrenalín v krvi

Felix sa narodil 20. apríla 1969 a vyrastal v Salzburgu. Inšpirovaný astronautmi v televízii sníval o skokoch padákom a letoch vrtuľníkom. Na svoj prvý zoskok sa odhodlal vo veku 16 rokov. V parašutizme sa zdokonaľoval ako člen predvádzacieho a súťažného tímu rakúskych ozbrojených síl. V roku 1988 začal spolupracovať so spoločnosťou Red Bull pri predvádzaní parašutistických výkonov. Inovatívny duch spoločnosti a Felixov dobrodružný duch sa k sebe dokonale hodili.

Pri testovaní vlastných limitov Felix vytvoril aj rekord v najnižšom skoku BASE v histórii (zo sochy Krista v Riu de Janeiro) a dvakrát prekonal svetový rekord v najvyššom skoku BASE z budovy (Petronas Towers v Kuala Lumpure a Taipei 101 Tower). Ďalší svetový rekord dosiahol zoskokom BASE z najvyššieho mosta na svete Millau vo Francúzsku. Vo svojej kariére absolvoval viac ako 2300 zoskokov.

Okrem toho, že je BASE jumper, akého svet ešte nevidel, je aj licencovaným pilotom teplovzdušných balónov a vrtuľníkov a práve v úlohe pilota ho uvidíme aj 4.-5. Septembra 2021 na letisku Kuchyňa/Malacky. Bude to paráda, za to ručíme!

 

Foto: archív The Flying Bulls

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore