Na SIAF priletí aj chorvátske letectvo!

Statické ukážky na MLD SIAF 2021 budú patriť aj chorvátskemu letectvu a na letisku Kuchyňa uvidíte od nich dva vrtuľníky- Mi-171Sh a OH-58D Kiowa Warrior.

Všetky ukážky sú na leteckých dňoch veľmi atraktívne, no statické ukážky majú svoje čaro v tom, že si leteckú techniku môžete obzrieť z tesnej blízkosti a mať ju doslova na dosah ruky. Je to neopísateľný zážitok, ktorý ponúkajú letecké dni a to chce rozhodne zažiť každý!

Na SIAF-e si budete môcť do detailov poobzerať aj vrtuľník Mi-171Sh z chorvátskeho letectva. Je to vojenský transportný variant vrtuľníka Mi-171, ktorý vyvinul letecký závod Ulan-Ude (UUAP) a bol špeciálne navrhnutý na nasedenie celých radov misií, vrátane leteckého transportu útočných síl, prepravy nákladu, vojsk, ale aj útoku vzduch-zem, evakuácie či pátrania a záchrany v boji. Tento vrtuľník môže lietať v maximálnej výške 6 000 m a má maximálnu vzletovú hmotnosť 13 000 kg. Maximálna rýchlosť je 250 km/h a jej dolet (bez pomocných palivových nádrží) je 580 km. Modernizovaná verzia vrtuľníka Mi-171Sh je Mi-171Sh Storm a bola predstavená v auguste 2020.

Očarí vás

Druhý vrtuľník, ktorý uvidíte v zastúpení Chorvátska  na statike je OH-58D Kiowa Warrior- vojenský viacúčelový vrtuľník používaný prevažne pre ozbrojené prieskumy. Tento takmer 13 metrový vrtuľník si vás zaručene získa a dokáže očariť nielen dospelých obdivovateľov, ale aj tých najmenších. Čiže na svoje si počas MLD SIAF prídu skutočne celé rodiny. A to sa rozhodne oplatí!

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore