Pripravujeme pre vás jubilejný SIAF 2020

Máte už vo svojom diári zaznačený termín SIAF-u? Brány Leteckej základne Sliač otvoríme  všetkým fanúšikom lietania opäť 29. a 30. augusta 2020. O pestrý letecký program sa postarajú stálice sliačskeho neba, no predstavia sa aj účastníci vo svojej premiére. Na statike budeme môcť obdivovať najmodernejšiu leteckú techniku i historické lietadlá. Tohtoročné Medzinárodné letecké dni SIAF budú o čosi špeciálnejšie. Oslávia totiž už svoje desiate narodeniny.

Ministerstvo obrany, hlavný programový partner, odoslalo pozvánky do 27 krajín ešte v septembri 2019. Na zozname pozvaných nechýbajú svetoznáme letecké akrobatické skupiny, displej piloti, vojenská i civilná technika... Po intenzívnych rokovaniach vám už čoskoro prinesieme prvé informácie o tom,  kto na sliačskom nebi predvedie posledný augustový víkend svoje majstrovstvo pilotáže a dych-vyrážajúce manévre. Dvojdňovú ponuku atraktívneho programu obohatia aktivity oslavujúce desať rokov SIAF-u.

 „Od roku 2011 si prišlo na Sliač vychutnať letecké dni viac ako milión návštevníkov, čo je úžasné číslo. Za desať rokov SIAF vyrástol, dospel a dozrel. Stal sa pojmom doma aj vo svete, patrí k zvučným a  najnavštevovanejším podujatiam na Slovensku. Aj tento rok urobíme všetko preto, aby sme z pozvaných účastníkov zostavili zaujímavý program a zabavili tak malých aj veľkých obdivovateľov lietadiel. Všetkých fanúšikov letectva pozývam, aby prišli osláviť desaťročnicu nášho podujatia. Najväčším darčekom pre nás organizátorov budú spokojné tváre návštevníkov a účastníkov zo všetkých kútov Slovenska a zo zahraničia,“ hovorí riaditeľ MLD SIAF a Slovenskej leteckej agentúry, Hubert Štoksa.

K oslávencom sa pridá aj hlavný organizátor podujatia, Slovenská letecká agentúra, ktorá sa môže pochváliť už 15-ročnou tradíciou. Tohtoročné letecké dni sa budú niesť aj v znamení 76. výročia SNP, 75. výročia ukončenia 2. sv. vojny a 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika.

Všetky dôležité informácie s vami zdieľame aj na sociálnych sieťach FBInstagrame.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore