Majster sveta Martin Šonka príde na livestream SIAF-u 2020

Všetci nadšenci letectva sú zvyknutí na jedinečný zážitok akrobacie vo vzduchu na leteckej základni Sliač. Tento rok vám špičkové ukážky prinesieme až k vám domov! Účasť na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2020 online prisľúbil aj majster sveta Martin Šonka z Red Bull Team! Tí, ktorí sa k nemu minulý rok na Sliači nedostali, budú môcť spoznať jeho charizmu a ukážkovú pilotáž vďaka livestreamu už 29. augusta 2020. SIAF 2020 online bude jednoducho svetový!

Martin Šonka je českým akrobatickým pilotom a bývalým bojovým pilotom Vzdušných síl AČR. Je majstrom sveta elitnej leteckej série Red Bull Air Race, majster Európy a vicemajster sveta v leteckej akrobacii v kategórii unlimited – freestyle. Taktiež je členom reprezentácie Českej republiky v leteckej akrobacii v kategórii unlimited. Akrobacia vo vzduchu si podľa neho vyžaduje výbornú fyzickú kondíciu. „Pre zvládnutie veľkého preťaženia je nutné zatínať svalové partie na celom tele a pri tom veľmi presne riadiť stroj.“

Minulý rok Martin Šonka ako prvý na svete podletel dva mosty v našom hlavnom meste. Išlo o Most SNP a Starý most. Popri tom predviedol ukážkové vzdušné manévre. Vtedy sa ukázal v lietadle Extra 300 SR. „V tomto konkrétnom modeli - Extra 300 SR - boli vyrobené len dve lietadlá. Je to viac menej to isté, ako Extra 330 SC, akurát toto má bohužiaľ menšiu smerovku, pretože bolo vyrobené pre Red Bull Air Race, a je trochu ľahšie, pretože nemá jednu nádrž plus má menšiu nádrž na smoke, a má silnejší motor,“ objasňuje Martin Šonka. Zbierku lietadiel však dopĺňa aj Zivko Edge 540 V3 - 2015 Edition, v ktorom lieta od roku 2016. Martin Šonka lietal od reštartu Red Bull Air Race v roku 2014 aj na Zivko Edge 540 V3. V armáde si zasa vyskúšal pilotovať aj L-29 Delfín, L-39 Albatros, L-159 Alca a JAS-39 Gripen.

Martin Šonka predviedol ukážkovú pilotáž na Medzinárodných leteckých dňoch v rokoch 2013 a 2019. V roku 2013 získal aj Cenu Slovenskej leteckej agentúry za najlepšiu letovú ukážku civilného a športového letectva na stroji Extra 300. Tento rok príde na Akadémiu umení do Banskej Bystrice, kde bude hovoriť o svojej kariére, leteckej akrobacii a po rozhovore bude komentovať svoju vlastnú display show z Medzinárodných leteckých dní SIAF 2019. Martin Šonka právom patrí do svetovej špičky leteckej akrobacie, a preto si nenechajte ujsť rozhovor, a aj to, ako okomentuje svoje manévre zo sliačskeho neba. Tento jedinečný zážitok, ale ešte oveľa viac vám prinesieme už poslednú augustovú sobotu. 

Pozerajte nás 29. augusta 2020. Pripravili sme pre vás to najlepšie z celej histórie Medzinárodných leteckých dní SIAF. Nájdete nás na Facebook-u, Youtube a www.siaf.sk. Nezabudnite, že dobrovoľným príspevkom alebo kúpou lístka na livestream pomôžete nielen nám, ale časť výťažku vyzbieranej sumy pošleme na rekonštrukciu poškodeného lietadla L–39 Albatros. Okrem toho budete zaradení do súťaže o mimoriadne atraktívne ceny od našich partnerov.

Martin Šonka príde 29. augusta na Medzinárodné letecké dni SIAF 2020 online. O tom, kto ďalší sa k nemu v rámci nášho livestream-u pridá, vás budeme informovať na našej stránke www.siaf.sk, ale aj na sociálnych sieťach Facebook a Youtube.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore