Letecké opravovne Trenčín, a.s.

Letecké opravovne Trenčín, a.s. (LOTN), je subjekt strategického významu vo vlastníctve Ministerstva obrany SR. Zároveň je však tradičnou letecko-opravárenskou spoločnosťou, ktorá poskytuje svoje služby zákazníkom z celého sveta. Do dnešného dňa boli vykonané stovky opráv lietadiel a vrtuľníkov od rôznych výrobcov. Medzi hlavné typy leteckej techniky opravované v LOTN patria vrtuľníky Mi-8/17/171, cvičné prúdové lietadlo  L-39 a dopravné lietadlo L-410.

Vďaka svojim jedinečným spôsobilostiam v oblasti údržby, modernizácie a podpory vojenskej leteckej techniky bola spoločnosť určená ako priemyselný partner výrobcu bojových stíhacích lietadiel F-16 BLOCK 70 a viacúčelových transportných vrtuľníkov UH-60M Black Hawk, americkej spoločnosti Lockheed Martin, pri zabezpečovaní integrovanej logistickej podpory a údržby tejto leteckej techniky pre Vzdušné sily OS SR. 

Nové typy leteckej techniky so sofistikovanými avionickými prístrojmi, elektronikou a softvérovým vybavením so sebou prinášajú aj nový systém technickej podpory.  Pre Letecké opravovne Trenčín je to výzva, no zároveň aj príležitosť pre budúce uplatnenie nových špecialistov. 

Letecké opravovne Trenčín, a.s. je synonymum silnej tradície v slovenskom letectve a desaťročiami overená kvalita.  Sme pripravení na ďalší nevyhnutný inovačný míľnik. 

Letecké opravovne Trenčín, a.s. - strategický partner Lockheed Martin v Slovenskej republike.                           

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore