Flotila Hangáru 7 na livestream-e SIAF 2020

Pripravujeme pre vás ten najväčší letecký zážitok roka v podobe livestream-u vyskladaného z najlepších leteckých ukážok celej histórie Medzinárodných leteckých dní SIAF. Už 29. augusta 2020 budete môcť sledovať fenomenálne display shows účastníkov celej histórie SIAF. Medzi tradičných a jedinečných účastníkov leteckých dní patrí aj tím FlyingBulls, ktorých leteckú akrobaciu BO 105RedBull, F4U Corsair a B25 Mitchell si pozriete už o niekoľko dní opäť počas livestream-u Medzinárodných leteckých dní SIAF 2020 online! Pozerajte a presvedčte sa, že tím FlyingBulls právom patrí do svetovej leteckej špičky, pravidelných účastníkov leteckých festivalov a partnerov SIAF!

Všetko sa začalo tak, že tím FlyingBulls hľadalvhodný hangár, ktorý by sa dal použiť na viaceré účely. Klenotom zbierky lietadiel a najväčším objektom bol stroj Douglas DC-6B. Základnou myšlienkou bolo postaviť okolo tohto lietadla samonosný plášť - ako symbol nebies.A tak sa aj stalo! Takmer 65 000 metrov kubických priestoru a 380 ton špeciálneho skla bolo zjednotených dňa 22. augusta 2003. Tak sa zrodil Hangár 7. Potom čo mali lietadlá FlyingBulls pomyselný domov, sa mohli vydať na cestu do nebies.Majestátne lietadlá flotily FlyingBulls si môžete prezerať každý deň v roku s bezplatným vstupom do Hangáru 7 v Rakúsku. Každé lietadlo vo flotile má pravidelnú údržbu a lietajú na nich na leteckých prehliadkach či festivaloch. Celá flotila sa na výstavnej ploche nikdy neukáže naraz. A prečo? Pretože Hangár7 je neustále sa meniace múzeum, ktoré svojim návštevníkom vždy ponúka iné lietadlá. Toto má spoločné Hangár 7 s Medzinárodnými leteckými dňami SIAF. Návštevníci sa vždy dočkajú niečoho nového a jedinečného!

Kto sú FlyingBulls?

Nie je to len skupina nadšencov, ktorí sú stvorení pre historické lietadlá a vrtuľníky.Pojem „FlyingBulls“ znamená je však oveľa viac. Je toflotila najväčších lietadiel v histórii letectva a majú ambíciu ich udržiavať a opravovať.Koncom 90. rokov už nebol dostatok priestoru pre rýchlo sa rozvíjajúcu flotilu FlyingBulls pôvodne založenú na letisku v rakúskom Innsbrucku. To znamenalo počiatok nového plánu, a to postaviť hangár na letisku v Salzburgu. Nastal čas, keď bolo potrebné zriadiť doteraz nejednotné združenie pilotov a mechanikov pod spoločnú strechu. A presne takto vzniklo v roku 1999 zoskupenie „FlyingBulls“. Stali sa populárnymi, technicky a vizuálne dokonalými lietadlami flotily FlyingBulls. Okrem iného boli súčasťouleteckých podujatí. V roku 2016 a 2018 sme ich privítali aj na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF. Fenomenálnu pilotáž si pripomenieme aj tento rok, a to počas livestream-u už 29. augusta 2020!

Svetové rarity v zbierke FlyingBulls

Celosvetovo obdivovaná a jedinečná zbierka zahŕňa rarity, ako napríklad Lockheed P-38, severoamerický B-25J Mitchell, ChanceVought F4U-4 „Corsair“ a Douglas DC-6. Flotila vrtuľníkov je taktiež veľmi pôsobivá a zahŕňa napríklad dve lietadlá BO 105, jediný civilný vrtuľník na svete s licenciou pre akrobaciu, a vrtuľníky ako BellCobra, ktoré patria do klenotov minulosti.Lietadlá sú nielen vystavované, ale taktiež pravidelne vzlietajú do nebies. Pravidelná údržba je obzvlášť dôležitá pre tieto typy historických strojov. A možno aj to je dôvod prečo vznikol Hangár8, ktorý je oproti Hangáru 7. Ten zaisťuje, že všetky okrídlené lietadlá a vrtuľníky sú stopercentne spôsobilé na let. Pozitívom je, že sa dopĺňajú aj architektonicky, pretože Hangár 8 vyzerá ako „veľký brat“ Hangáru 7. V hangároch nájdete napríkladpodlahové kúrenie, pretože zabezpečuje perfektné pracovné podmienky pre obnovu historického lietadla, ktorá môže trvať niekoľko rokov. Zloženie pozemnej posádky je medzinárodné a zároveň jedinečné. Do rekonštrukcie a udržiavania strojov sú zapojení odborníci a mechanici spolu s inžiniermiavioniky, ktorí sú schopní udržiavať historické aj súčasné letové prístroje v plnej prevádzke.

BO 105RedBull, F4U Corsair a B25 Mitchell sme mohli na SIAF-e vidieť v roku 2018, a práve jedinečnú pilotáž z tohto roku si pripomenieme už o niekoľko dní v rámci livestream-u Medzinárodných leteckých dní SIAF 2020 online. S autentickou deskripciou manévrov vás poteší na slovo vzatý odborník, náš komentátor a moderátor v jednej osobe – Tóno Zelenaj.

Okrem vyššie uvedených špičkových strojov vás počas livestream-u potešíme aj ukážkami zo SIAF 2016 v podaní XA 42, FlyingBullsAerobatic Team, a chýbať nebude ani majster sveta Martin Šonka na jeho stroji EXTRA 300 z jeho letovou ukážkou z roku 2019. Po pilotáži na týchto strojoch nebude nikto pochybovať, že RedBull dáva krídla tým, ktorí majú odvahu a chuť vyletieť do nebies. Veríme, že sa budete chcieť s nami pozrieť na sliačske nebo opäť, a vychutnáte siSIAF 2020 online!

Pozerajte nás v sobotu 29. augusta 2020 na Facebook-u, Youtube a www.siaf.sk, pretože pre vás pripravujeme najväčší letecký sviatok – tento rok online, zadarmo a so skvelými hosťami. Dobrovoľným príspevkom alebo kúpou lístka na livestream pomôžete nielen nám, ale časť výťažku vyzbieranej sumy poputuje na rekonštrukciu poškodeného lietadlaL–39 Albatros.Okrem toho budete zaradení do súťaže o mimoriadne atraktívne ceny od našich partnerov.Posledná augustová sobota patrí letectvu. Veríme, že nám zostanete verní aj tento rok, a budete súčasťou Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2020 online.Všetky potrebné informácie o SIAF 2020 online nájdete na našej stránke www.siaf.sk, ale aj na sociálnych sieťach Facebook a Youtube.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore