Vzdušné sily OS SR prichádzajú na SIAF 2019 s atraktívnym programom

V nedávnom období prechádzali naše vzdušné sily procesom výmeny leteckej techniky vrtuľníkového a dopravného letectva. Odrazilo sa to aj na ich „skromnejšej“ účasti a limitovaných letových ukážkach počas MLD SIAF 2018. Na SIAF 2019 však už prichádzajú v „plnej sile“. Pre návštevníkov si pripravili bohatý letový program s novými typmi lietadiel a vrtuľníkov. Tradične nám tiež predstavia kompletný arzenál leteckej techniky na stojisku statických ukážok v diváckej zóne.

 

Migy 29 v atraktívnej letovej ukážke – možno už naposledy

Určite si nenechajte ujsť jedinečnú príležitosť vidieť dosluhujúce Migy 29 na sliačskej oblohe. Piloti bojovej letky, mjr. Ing. Dušan Tichý a mjr. Ing. Peter Lukáčik z Taktického krídla generálmajora Otta Smika Sliač, sa návštevníkom MLD SIAF 2019 predstavia nielen počas úvodného preletu, ale aj v samostatnej letovej ukážke. Predvedú pomoc lietadlu v núdzi a jeho privedenie na pristátie, teda niečo, na čo sú primárne vycvičení.

 lietadlo_foto

Slovenský Black Hawk na Sliači premiérovo v samostatnej letovej ukážke

Piloti Vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša Prešov budú môcť návštevníkom Leteckej základne Sliač ukázať v praxi, že v skutočne krátkom čase zvládli novú leteckú techniku. V letovej ukážke sa predstaví posádka vrtuľníka UH-60 Black Hawk, mjr. Ing. Vojtech Pitron a mjr. Ing. Štefan Okoš. Ich zostava sľubuje okrem iných prvkov aj vis a otáčanie vo vise, zbrzdenú zákrutu, súvrat a autorotáciu.

lietadlo_foto

Spartan C-27 nebude na sliačskej oblohe chýbať

Posilu Dopravného krídla generála Milana Rastislava Štefánika Kuchyňa bližšie predvedú divákom za letu počas dynamickej letovej ukážky piloti dopravnej letky mjr. Ing. Peter Jakubčín a mjr. Ing. Stanislav Štovka. Môžeme sa tešiť na vzlet s maximálnym výkonom, let na maximálnej a minimálnej rýchlosti, manéver taktického pristátia, ale aj atraktívne cúvanie na zemi.

Letové vystúpenia pod taktovkou majorov vzdušných síl

V letových ukážkach sa nám na oblohe nad Sliačom predvedú skúsení piloti, zhodou okolností všetci v hodnosti majora. Navštívte Leteckú základňu Sliač v dňoch 3. a 4. augusta a príďte sa presvedčiť, že naši vojenskí letci to vo vzduchu skutočne „vedia“.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore