Piloti poľskej F-16-ky sa na Sliači stretnú so svojimi učiteľmi

Sliačska obloha sa prvý augustový víkend stane “javiskom” aj pre priateľský súboj dvoch lietadiel rovnakej kategórie F-16 Fighting Falcon Block 52 +. Poľský Tiger Demo Team sa slovenským fanúšikom letectva predstavil na SIAF-e premiérovo už vlani. Grécky tím uvidíme na leteckých dňoch po prvý raz v dňoch 3. a 4. 8. Bude určite zaujímavé sledovať ako sa stretnú “žiaci” so svojimi “učiteľmi”.

Bude vystúpenie  poľského pilota v niečom podobné vystúpeniu pilota gréckej F-16?

Nebolo by to žiadnym prekvapením, nakoľko obaja lietajú na tom istom stroji – F-16-ke Fighting Falcon Block 52 +. Dokonca, Robert “Bluto” Gałązka, prvý poľský display pilot  Tiger Demo Teamu, bol vycvičený pod dohľadom pilotov gréckeho Zeus Demo Teamu – Georgios Androulakis a Emmanuel Andrianakis. Gałązka má však už svojho nástupcu, a tak v kokpite F-16 na Sliači uvidíme majora Dominika "Zippity" Dudu.

F-16 Fighting Falcon Block 52+ (VIPER)

Tiger Demo Team absolvoval so svojou F-16-kou a prvým display pilotom Gałązkom premiérové vystúpenie v septembri 2015 na 31. Leteckej základni Krzesiny. F-16 je  viacúčelové stíhacie lietadlo 4. generácie. Stroje tohoto typu (Block 52+) slúžia pri ochrane poľského vzdušného priestoru od roku 2006. Lietadlo so špeciálnou tigrou kamuflážou, ktoré poľskí piloti používajú na letové ukážky, dosahuje stúpavosť 254m/sek. a preťaženie do +9,5 G.

Navštívte Leteckú základňu Sliač v dňoch 3. a 4. augusta a uvidíte na vlastné oči kto je lepší - “žiaci alebo ich učitelia?”

Zdroj foto: Oficiálny Facebook profil TIGER DEMO TEAM

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore