STÁLICA NA SIAFÁCKOM NEBI

Máme pre vás hádanku: V súčasnosti patrí k jedným z najzvučnejších mien v európskom letectve a leteckej akrobacii. Všetkým je jasné, že bol zrodený pre lietanie. Jeho majstrovstvo pilotáže môžete na leteckých dňoch obdivovať každý rok. Hoci nikto nikdy nevie, z ktorej strany priletí, vždy vyrazí nejednému návštevníkov dych. Uhádli ste? Áno, ide o jedinečného priateľského legendárneho maďarského pilota Zoltána Veresa, ktorý nebude chýbať na Letisku Sliač ani 1. a 2. septembra v rámci MLD SIAF 2018.

Pravidelní návštevníci leteckých dní na Sliači poznajú jeho akrobatické a  „dych vyrážajúce“ manévre nielen na oblohe, ale aj v prízemnej výške. Jeden je však pre Sliač typický a unikátny. V istom momente svojho vystúpenia Zoltán so svojím lietadlom doslova zmizne z oblohy za hustým porastom v smere na Sielnicu, aby sa následne vynoril v prieseku medzi vrcholcami topoľov.

Medzi jeho obľúbené a divácky najatraktívnejšie kúsky patrí aj vystúpenie, v rámci ktorého je v rýchlosti 400 km/h  letiac dolu hlavou vo výške 3 metre schopný otočkou vo vzduchu preťať napnutú stuhu. Doteraz nalietal viac ako 19000 letových hodín na 120 typoch lietadiel - od malých akrobatických špeciálov až po najmodernejšie dopravné Boeingy.

Vyštudoval leteckú akadémiu a je diplomovaným leteckým inžinierom. Je držiteľ takmer každej existujúcej leteckej licencie vrátane licencie dopravného pilota. Patrí medzi niekoľkých pár držiteľov oprávnenia pre lietanie akrobacie v nulovej výške (surface level). Je tiež uznávaným právnym expertom v oblasti letectva.

Presvedčte sa na vlastné oči. Navštívte letisko Sliač v dňoch 1. -2. septembra  a buďte  i vy súčasťou jedinečného leteckého podujatia MLD SIAF GRIPEN 2018.

http://www.vereszoltan.hu

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore