Jedno z top vystúpení tohtoročného SIAF-u: EF - 18M ŠPANIELSKY HORNET NA SLIAČI

Španieli sú na európskej scéne známi hlavne vystúpeniami akrobatickej skupiny Patrulla Águila. V  roku 2016 začali aj so sólovou akrobaciou na lietadle EF-18 Hornet a už o rok neskôr ho predviedli premiérovo v plnej paráde  aj na SIAF-e 2017. Ich display pilot, kapitán Juan Francesco Herrera ukázal sliačskemu publiku to, čo tento stroj vo vzduchu skutočne dokáže. Pred svojím vystúpením návštevníkom prezradil: „...ja osobne hodnotím lietadlo EF - 18M ako vynikajúce pri manévroch na malých rýchlostiach a veľkých uhloch nábehu...“ Všetci, ktorí smerujú posledný prázdninový víkend 1. a 2. septembra na Sliač sa už dnes môžu tešiť na pravý južanský temperament. Hornet bude totiž na Medzinárodných leteckých  dňoch  SIAF 2018 opäť patriť k najatraktívnejším dynamickým ukážkam.

Obratný účastník

Španielske vzdušné sily, „Ejército del Aire“ boli prvým európskym zákazníkom na kúpu lietadla Hornet v čase nevyhnutnej výmeny dosluhujúcich lietadiel Phantom F-4. V decembri 1982 Španielsko oznámilo plánovanú objednávku 72 sólových lietadiel a 12 lietadiel s dvojitým riadením, neskoršie zredukovanú na 60/12. Španielske Hornety sú označované ako EF-18, kde písmeno „E“ znamená „Espana“ - Španielsko a posledné modernizované verzie nesú označenie „M“, teda celý názov EF-18M. Lietadlo, ktoré priletí na Sliač je príslušné k Ala de Caza 15 (15. letecké krídlo), Zaragoza-Valenzuela.

Dynamické vystúpenie

I keď Hornet určite spája každý milovník letectva a akrobatického lietania hlavne s americkou akrobatickou skupinou Blue Angels, vystúpenie španielskeho sólistu zaujme nezameniteľným južanským temperamentom a precíznosťou pilotáže. Jeho vystúpenie sa začína skutočne dynamicky, keď po vzlete prechádza priamo do premetu. Nebudú chýbať ani manévre, akými sú zatáčka s maximálnym preťažením, let na maximálnej či na minimálnej rýchlosti a unikátny premet v tvare štvorca. Jednoducho povedané - jedno z top letových vystúpení na tohtoročnom SIAFE-e. Navštívte Medzinárodné letecké dni SIAF 2018 v dňoch 1. a 2. septembra na letisku Sliač a presvedčte sa na vlastné oči. Španieli Vás srdečne pozývajú.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore