Surové besnenie prvej svetovej vojny

Realistické bojové stretnutie dvoch armád s atraktívnymi súbojmi vo vzduchu, útokmi na pozemné ciele, pyrotechnickými efektmi a zostrelením jedného z lietadiel. Takto bude vyzerať hold obetiam prvej svetovej vojny v podaní členov originálnej letovej skupiny Pterodactyl Flight®.

Na svoje si prídu fanúšikovia historických lietadiel

Pterodactyl Flight® je súčasťou spoločnosti Pterodactyl Ltd.®, ktorá sa primárne venuje produkcii lietadiel z obdobia svetových vojen. Letuschopné repliky a statické makety vyrába s dôrazom na maximálnu autentickosť výrobných postupov, prepracované detaily a spoľahlivosť strojov. Členovia letovej skupiny Pterodactyl Flight® tieto lietadlá testujú pred ich sériovou výrobou a svoje umenie predvádzajú aj na významných leteckých podujatiach, kde divákov dokážu strhnúť intenzívnymi ukážkami neľútostných vzdušných súbojov.

Dokonalosť v detailoch

Piloti skupiny Pterodactyl Flight® musia pri presunoch na letecké prehliadky tráviť veľa času v otvorených kokpitoch historických lietadiel za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Preto pre nich vyrobili perfektné repliky výstroja, vyhovujúce nielen podmienkam bojov prvej svetovej vojny, ale najmä nárokom na ochranu pred rôznymi teplotami a vlhkosťou vzduchu. Na SIAF 2017 sa Pterodactyl Flight® ukážu v takomto zložení:

  1. lietadlo Sopwith 1 1/2 Strutter  - pilot Martin Vecko
  2. lietadlo Fokker Dr.I - pilot František Hadrava
  3. lietadlo Fokker Dr.I - pilot Robert Stejskal
  4. lietadlo Sopwith Camel - pilot Martin Formánek
  5. lietadlo S.E.5a - pilot Petr Svoboda
  6. lietadlo Fokker E-II - pilot Radka Máchová

Foto: Pterodactyl Flight®

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore