SIAF dáva krídla nádeji

V sektore A sa aj počas tohto ročníka MLD SIAF stretnete so zástupcami Svetielka nádeje. Radi vám predstavia činnosť svojho občianskeho združenia, ktoré sa snaží zlepšovať kvalitu života detí s onkologickým alebo iným nevyliečiteľným ochorením. Váš príspevok im v tom určite pomôže.

Stačí zaklopať

Keby sa pred rokmi dnešný riaditeľ MLD SIAF Hubert Štoksa neodvážil zaklopať na dvere vtedajšieho veliteľa Vzdušných síl OS SR, letecké dni na Sliači by zrejme vôbec neboli. A podobne sa začala aj spolupráca Svetielka nádeje so SIAF: „Nesmelo sme sa uchádzali o priazeň a podporu organizátora najväčšieho leteckého podujatia na Slovensku. Boli sme milo prekvapení, ako nás pán Hubert Štoksa posmelil, aby sme túto spoluprácu rozvinuli do viacerých podôb,“ spomína Vanda Prandorfyová, fundraiser Svetielka nádeje.

Návštevníci leteckých dní prispeli na mobilný hospic

Občianske združenie už od roku 2002 poskytuje deťom a mladým ľuďom rôzne služby počas náročnej liečby aj po jej skončení. Ide o materiálnu aj psychosociálnu pomoc pacientom a ich rodinám. Svetielko nádeje nemá finančnú podporu štátnych inštitúcií. Preto víta každý finančný príspevok. Pomáhajú aj peniaze získané na leteckých dňoch: „Výťažok sme použili na podporu činnosti detského mobilného hospicu Svetielka nádeje, ktorý poskytuje paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým deťom v domácom prostredí,“ s vďakou vysvetľuje V. Prandorfyová.

SIAF je obrovský zážitok

Svetielko nádeje okrem iného organizuje a financuje „svojim“ deťom a rodinám výlety, ktoré by inak nezažili. V ponuke je už aj možnosť navštíviť letecké dni. Minulý rok ju využilo sedem rodín, tento raz záujem niekoľkonásobne stúpol. „Deti mali voľné vstupenky a prednostný vstup do sektora, kde bolo pristavené cvičné prúdové lietadlo Ozbrojených síl SR L-39 Albatros. Všetky rodiny boli nadšené, ako bolo o nich postarané, za čo vďačíme aj tímu dobrovoľníkov Maltézskej pomoci Slovensko. Vážime si prístup Slovenskej leteckej agentúry. Od začiatku tu bola ochota a snaha urobiť pre nás, čo sa dá. Sme vďační, že opäť ponúkneme vyliečeným deťom obrovský zážitok,“ uzatvára V. Prandorfyová. 

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore