Nový web SIAF: Nech sa páči, zoznámte sa

Po štyroch mesiacoch analýz, kreslenia, kódovania, testovania a optimalizácie je na svete. Nová webstránka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2017. Napriek obrovskému množstvu informácií, ktoré postupne ponúkne, je zhmotnením starého známeho „v jednoduchosti je krása“. V tomto prípade aj responzívna, takže si ju môžete pozrieť aj v mobile či na tablete.

Maximálna prehľadnosť

Tvorcovia nového portálu SIAF vychádzali z dôkladných analýz preferencií užívateľov predchádzajúcej stránky. „Nechceme ľudí zahlcovať informáciami, ktoré práve nepotrebujú. Vieme presne, čo hľadajú návštevníci leteckých dní a tomu sme prispôsobili nový vzhľad webu a jeho usporiadanie,“ hovorí Ľubomír Kováčik, šéf banskobystrickej firmy WebCreators, ktorá sa o webovú stránku najmasovejšieho podujatia na Slovensku stará už od roku 2014.

Jednoduchosť a emócia

Najväčšou výzvou pri tvorbe webu SIAF 2017 bola jednoduchosť. Dáva vyniknúť emócii, ktorej podľahne každý priamy účastník leteckých dní pri pohľade na nebo dekorované úchvatnou krásou a strhujúcim pohybom silných strojov. „Jednoduchosť je základ. Žiadny zbytočný obsah. Dôraz sme kládli na najžiadanejšie sekcie a na to, aby sme hneď na úvod odkomunikovali to, čo užívateľa zaujíma,“ pokračuje Ľubomír Kováčik.

Všetko, čo potrebujete

Napriek jednoduchosti má nový web MLD SIAF všetky informácie prehľadne usporiadané do jednotlivých položiek hlavného menu. V Novinkách sa objavia dôležité aktuality týkajúce sa účastníkov, organizácie a programu podujatia. V sekcii Návštevníci budú postupne pribúdať užitočné usmernenia k doprave, parkovaniu, vstupenkám, stanovému mestečku, občerstveniu, sprievodným akciám a dôležité upozornenia. Sekcia Foto/Video obsahuje najkrajšie momenty leteckých dní zachytené kamerami a fotoaparátmi, v Archíve nájdete údaje z predchádzajúcich ročníkov. Nechýbajú ani informácie pre médiá a letcov, o organizátoroch a partneroch, SIAF shop či prezentácia regiónu. Neskôr pribudnú aj najdôležitejšie sekcie – Lietadlá SIAF a Program. 

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore