Al Fursan majú na Sliači svoj stredoeurópsky debut!

Sedemčlenná akrobatická skupina zo Spojených arabských emirátov bude jedným z vrcholov tohtoročných leteckých dní.

Pod záštitou Jeho Výsosti

Al Fursan (rytieri) sú pýchou ozbrojených síl Spojených arabských emirátov a existujú vďaka sponzorstvu Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, korunného princa Abú Dabí, ktorý je zároveň zástupcom vrchného veliteľa ozbrojených síl. S jeho usmernením vznikol aj názov skupiny, aby vyjadroval ušľachtilosť, profesionalitu a obetavosť pilotov Spojených arabských emirátov. Sedem lietadiel reprezentuje počet autonómnych emirátov, farby skupiny zlatá a čierna sú symbolom zlatých piesočnatých púští a bohatých zásob ropy pod ich povrchom a kombinácia bielej, zelenej, červenej a čiernej vzdáva hold národnej vlajke nielen na spodnej časti krídel, ale aj pri veľkorysých dymových efektoch.

Najlepší z najlepších

V kokpitoch lietadiel Al Fursan sedia piloti, ktorí preukázali skutočné pilotné majstrovstvo, rýchle reakcie, zmysel pre tímovú prácu aj letovú bezpečnosť a  schopnosť prijímať najlepšie rozhodnutia v krátkom čase. Pred svojím prvým verejným vystúpením absolvovali 16-mesačný tréning pod dohľadom pilotov akrobatickej skupiny Il Frecce Tricolori na leteckej základni Rivolto v Taliansku,  počas verejných vystúpení ich sprevádza taliansky štáb a ich lietadlá Alenia Aermacchi MB339A prešli v Aermacchi Venegono podobnými úpravami (MB339NAT - National Aerobatic Team), aké poznáme na strojoch Il Frecce Tricolori.

Krátka história úspechu

V roku 2008 vznikla myšlienka vytvoriť národný tím, ktorý by hrdo reprezentoval Vzdušné sily a protivzdušnú obranu Spojených arabských emirátov na leteckých podujatiach doma aj v zahraničí a bol by národným symbolom úspechu. Začiatkom roka 2010 sa tím podarilo sformovať a 20. januára už jeho členovia absolvovali jednoduchý prelet v rámci absolventského ceremoniálu pre pilotov a študentov na  Khalifa Bin Zayed Air College. Prvé verejné akrobatické vystúpenie predviedli rytieri počas Dubai Airshow 13. novembra 2011 a medzinárodne debutovali v januári 2012 na Bahrain International Airshow, kde už patrili k vrcholom programu podujatia, keď v náročných poveternostných podmienkach zaujali precíznosťou, originálnou choreografiou a výbornou synchronizáciou. V tom istom roku sa po prvý raz predstavili v Európe (Royal International Air Tattoo vo Fairforde) a 26. - 27. augusta budú mať na Sliači svoju stredoeurópsku premiéru.

Al Fursan vám zoberú dych v tomto zložení:

  1. plukovník Nasser Ahmad Salem Ahmad Al Obaidli (vedúci skupiny),
  2. major Abdulla Al Dhaheri,
  3. podplukovník Mohammad Al Swaidi,
  4. kapitán Salem Al Kaabi,
  5. major Hamad Al Sheryani,
  6. major Ahmed Al Menhali,
  7. podplukovník Sultan Al Kindi.

Zdroj: Wikipédia, podklady od skupiny

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore