SIAF 2016 S NOVOU PUBLIKÁCIOU PRE FANÚŠIKOV LETECTVA

Slovenská letecká agentúra,s.r.o, ako hlavný organizátor medzinárodných leteckých dní SIAF 2016, prichádza i v tomto roku s novou leteckou publikáciou „Lietanie na MiG-21 v spomienkach pilotov“. Autorom knihy je plk. (v.v.) Ing. Jaroslav ŠVACHO, ktorý pôsobí od roku 2012 ako „spolu-komentátor“ počas našich leteckých dní a leteckým nadšencom sa už v minulom roku predstavil ako autor publikácie „Letecké dni na Slovensku alebo od CSIAF 92 po SIAF 2014“.

Požiadali sme autora, aby svoju novú publikáciu v krátkosti predstavil leteckej verejnosti a všetkým vám – podporovateľom a návštevníkom SIAF 2016.

Takže prečo práve spomienky pilotov MiG-21?

Odpoveď na túto otázku vyzerá byť úplne zrejmá – sám som na tomto lietadle lietal a k tomuto obdobiu môjho života sa viažu mnohé moje zážitky a spomienky. Napriek tomu, že môj švagor zvykne používať frázu ...veľa zážitkov, ale málo spomienok... dúfam, že sa mi s pomocou mojich kamarátov a bývalých kolegov podarilo nejaké z nich poskladať do čitateľnej podoby.

 Môj spolužiak z VVLŠ SNP Košice, plk. (v.v.) Ing. Peter Kandráč, mi na moju žiadosť o príspevok do novej knihy napísal toto :

...Príjemne si ma prekvapil, Jaro, že sa púšťaš na takú neistú pôdu, ako vydať knihu spomienok. Ono je to ťažké zaujať mladých, tí majú iné problémy, a medzi starými sú väčšinou ufrflaní dedovia, ktorí ti budú dodatočne vytýkať, že to a to nebolo v utorok ale v stredu a podobné dôležité detaily. Takže oceňujem, že si k tomu pristúpil tak tvorivo a že to nebude len jeden subjektívny pohľad na históriu,  ale skôr taký prierez ako jedno a to isté, lietanie na MiG - 21, vnímajú viacerí. V oblasti vojenských memoárov (plných tvrdení „ja som to vedel už pred vojnou “) je to určite zaujímavé a dúfam, že môj príspevok to nepokazí...

Po prečítaní tohoto úvodu sa mi akosi rozsvietilo”a uvedomil som si, že Peťo vlastne nazval to, čo chcem písať a ako to chcem napísať – knihu spomienok; skôr „taký prierez ako jedno a to isté, lietanie na MiG - 21, vnímajú viacerí piloti -  „pamätníci“ čias minulých.

 Publikácia naviac prináša veľké množstvo fotografií, ktoré sa mi podarilo zhromaždiť z rôznych zdrojov a ktoré dúfam potešia leteckých nadšencov a všetkých fanúšikov tohto skutočne unikátneho lietadla.

Krst knihy priamo na SIAF 2016

S knihou, jej autorom a takmer všetkými aktérmi sa budú môcť návštevníci leteckých dní stretnúť priamo na letisku Sliač. V sobotu 27. augusta 2016 bude kniha slávnostne predstavená verejnosti formou krstu. Krstnými otcami knihy budú legendy lietania na type MiG-21, páni František Zsoldos a František Hlavnička. Kniha bude dostupná záujemcom počas oboch dní tejto veľkolepej leteckej udalosti.       

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore