Príprava Medzinárodných leteckých dní na Sliači sa zintenzívňuje

Na pôde Veliteľstva vzdušných síl OS vo Zvolene sa včera, 25. júna, stretli kľúčové organizačné zložky príprav najprestížnejšej leteckej udalosti na Slovensku – Medzinárodných leteckých dní SIAF 2013. Témou rokovania bola koordinácia a zloženie organizačného výboru leteckých dní, ktorým bude predsedať zástupca veliteľa Vzdušných síl, plukovník Ivan Hůlek. Za hlavného koordinátora bol menovaný veliteľ Vzdušných síl OS SR, brigádny generál Miroslav Korba.

Stretnutie sa uskutočnilo za účasti hlavného organizátora, Slovenskej leteckej agentúry, ktorá prezentovala predprojektovú a projektovú dokumentáciu, obsah a zámer organizácie MLD SIAF 2013.

Témou koordinačnej porady bola aj problematika dopravy, parkovania a zahraničnej účasti. Organizačný výbor sa oboznámil s prioritami a časovým harmonogramom zakotveným v projektovej dokumentácii, ktorú predložila Slovenská letecká agentúra. Účastníci prerokovali aj prípravu prezentácie Ozbrojených síl SR k 20. výročiu OS SR. Plukovník Ivan Hůlek na záver stretnutia zdôraznil: „Dôležité je, aby sa pri príprave a priebehu Medzinárodných leteckých dní dbalo najmä na bezpečnosť."

Tohtoročný SIAF ponúkne divákom statické a dynamické ukážky slovenského civilného a vojenského letectva a letectva krajín NATO. Ministerstvo obrany SR ako hlavný programový partner leteckých dní, v spolupráci so Vzdušnými silami OS SR privíta účastníkov z vyše desiatich krajín sveta. Slovenská letecká agentúra zabezpečila prezentáciu civilných účastníkov, účasť historických lietadiel a akrobatických skupín.

Aj vďaka tohtoročnému leteckému podujatiu si návštevníci, organizátori a všetci nadšenci lietania pripomenú niekoľko významných výročí – 20. výročie vzniku Slovenskej republiky, výročie Ústavy Slovenskej republiky, 20. výročie vzniku Ozbrojených síl SR a 69. výročie Slovenského národného povstania," pripomína riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa.

Záštitu nad Medzinárodnými leteckými dňami SIAF 2013, ktoré sa uskutočnia 31. augusta a 1. septembra 2013 na letisku Sliač, potvrdil predseda vlády Robert Fico, podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák , minister obrany SR Martin Glváč a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek.

Text: ZS

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore