Kto získa prestížnu trofej tento rok? Best display Smik Trophy na SIAF 2013

Pilot, stíhač bojujúci pod krídlami Royal Air Force. Letecké eso s prívlastkom najúspešnejší slovenský pilot – Otto Smik. Práve jeho meno nesie hlavná trofej, ktorú získa najlepšia letová ukážka na blížiacich sa Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2013.

Best display Smik Trophy je hlavná putovná cena, ktorú prvýkrát udelili vlani a získala ju talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori. Súťaž o prestížny titul vyhlasujú organizátori SIAF 2013 aj tento rok. 31. augusta a 1. septembra 2013 budú nad Letiskom Sliač bojovať piloti o hlavnú cenu a ďalšie cenné tituly:

Hlavná cena Best display Smik Trophy – putovná cena za najlepšiu letovú ukážku MLD SIAF 2013

Ďalšie ceny, ktoré sa budú udeľovať:

  • cena Veliteľa Vzdušných síl OS SR – cena udelená za najlepšiu vojenskú letovú ukážku;
  • cena Slovenskej leteckej agentúry – cena udelená za najlepšiu letovú ukážku civilného a športového letectva;
  • cena letového riaditeľa MLD SIAF 2013 – cena za technicky najprecíznejšie zvládnutú letovú ukážku.

Unikátnu cenu v tvare krídla lietadla Spitfire s bronzovým odliatkom busty Otta Smika slávnostne odhalil vlani generálmajor Martin Babiak. Odvtedy tento nádherný a letcom blízky historický odkaz krášli priestory Leteckej základne Sliač. Hlavnú cenu - Best display Smik Trophy minulý rok, historicky prvýkrát, získal taliansky národný tím Frecce Tricolori. Do vlasti si odniesli zmenšenú repliku busty Otta Smika. Autorom pôsobivého výtvarného diela je sochár Martin Kratochvíl.

Tradíciu udeľovania Best display Smik Trophy založila Slovenská letecká agentúra. „Všetky veľké medzinárodné letecké dni majú svoju prestížnu cenu. Pre každého pilota je česť byť držiteľom trofeje, preto sme sa rozhodli pokračovať v tradícii a oceňovať najlepších na SIAF aj tento rok," argumentuje riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry, Hubert Štoksa.

Zostáva teda čakať, ktorí piloti si vo finále najprestížnejšej a najočakávanejšej leteckej udalosti roka, SIAF 2013, odnesú cenné trofeje. Už onedlho sa dozvieme, štítok s menom ktorého pilota, resp. akrobatickej skupiny pribudne na krídle repliky lietadla Spitfire s bronzovým odliatkom busty Otta Smika. Šancu bojovať o atraktívne ocenenie budú mať tento rok na Letisku Sliač piloti zo 14 štátov Európy. Mená víťazov budú známe 1. septembra 2013.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore