Velitelia vzdušných síl vchádzali do banskobystrickej radnice po červenom koberci

Za zvukov vojenskej hudby hrajúcej legendárnu hymnu letcov „Škoda lásky“, kráčajúc po červenom koberci, sa päť veliteľov vzdušných síl stretlo deň po oficiálnych oslavách SNP, na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Pred budovou historickej Radnice ich vítal primátor Peter Gogola. Spolu s riaditeľom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2012 sa následne presunuli do Cikkerovej siene Radnice a hovorili o blížiacej sa najväčšej leteckej udalosti roka, ktorá sa počas víkendu uskutoční na Leteckej základni Sliač.

Peter Gogola, primátor mesta Banská Bystrica, ako jedného zo spoluorganizátorov SIAF 2012, privítal  veliteľa Vzdušných síl (VzS) Slovenskej republiky, generálmajora Martina Babiaka, náčelníka štábu VzS Poľska,  brigádneho generála Jerzyho Fryczyńskeho, veliteľa VzS ČR, brigádneho generála Jiřího Vernera,  veliteľa VzS Maďarska, brigádneho generála Alberta Sáfára a veliteľa VzS Rakúska, brigádneho generála Wolfganga Kattera.

Pre naše mesto je to obrovská česť, že stretnutie vysokých vojenských predstaviteľov krajín V4 a Rakúska sa koná práve v Banskej Bystrici, ktorá je aktuálne spoluorganizátorom Medzinárodných leteckých dní a stáva sa tak na pár dní hlavným mesto leteckcýh nadšencov“, skonštatoval na stretnutí primátor Peter Gogola.

Po zápise do Pamätnej knihy mesta Banská Bystrica si velitelia vzdušných síl Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska a Rakúska prevzali od primátora dary, prezreli si reprezentatívne priestory historickej budovy radnice vrátane kancelárie primátora. Po skončení oficiálneho prijatia sa hostia presunli do Múzea SNP.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore