Podarilo sa. Prekonali sme hranicu 100 tisíc návštevníkov...

Bolo nám cťou a tešíme sa na SIAF 2013...ďakujeme za neskutočné zážitky.”

Vďaka za super zážitok, perfektnú organizáciu a príjemných moderátorov s trefnými poznámkami.”

Ďakujeme za nádherný zážitok za skvelú organizáciu program bol jedinečný od začiatku až do konca.”

To je len malá ukážka pochvalných statusov na našej facebookovskej stránke, ktorých ste nám za posledné dni venovali stovky. ĎAKUJEME.

Viac ako 100.000 divákov zavítalo počas dvoch dní na Medzinárodné letecké dni SAIF 2012 na Leteckú základňu Sliač. Obrovský záujem divákov podnietila prítomnosť takmer stovky lietadiel a vrtuľníkov zo 14 krajín sveta a dnes aj takmer ideálne počasie.

"Nedeľný program bol takmer identický so sobotným, diváci mali možnosť uvidieť nízky prelet amerického transportéra C-17 Globemaster, ktorý mal práve v tomto čase namierené z Maďarska do Poľska a jeho osádka využila naše letecké dni, aby sa so svojim strojom predviedla," povedal TASR hovorca leteckých dní Peter Hajnala. "Ľudia boli dosť prekvapení, keďže tento stroj je objemovo ešte väčší, ako tu prítomný americký bombardér B-52," dodal.

Na druhej strane z programu vypadla ukážka historických lietadiel z Veľkej Británie, ktoré spoza hraníc nemohli priletieť kvôli tamojšiemu zlému počasiu a nekonalo sa ani vystúpenie na Slovensku známeho maďarského akrobata Zoltána Veresa. "Úplný záver leteckých dní patrilo sólovému vystúpeniu slovenského pilota pplk. Mariána „BUKER” Bukovského na stíhačke Mig-29," pripomenul Hajnala.

Podľa reakcií divákov, ktorí na Sliač prišli prakticky zo všetkých kútov Slovenska, ako aj z okolitých štátov, po oba dni najviac zaujali letecké súboje dvoch stíhačiek MiG-29, ktoré pilotovali slovenskí vojenskí piloti, ale aj skupinová šou talianskych Frecce Tricolori.

Podujatie organizovala Slovenská letecká agentúra ako súčasť osláv 68. výročia SNP. Hlavnými programovými partnermi bolo Ministerstvo obrany SR a Ministerstvo vnútra SR.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore