100 dní do začiatku

Už len sto dní delí milovníkov lietania, lietadiel od najväčšej slovenskej leteckej šou, od Medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest (SIAF) 2011, ktoré sa uskutočnia od 27. do 28. augusta 2011 na Letisku Sliač (Letecká základňa – Zmiešané krídlo Otta Smika Sliač). Hlavný organizátor Slovenská letecká agentúra, s.r.o. (SLA) z Banskej Bystrice pripravil pre divákov atraktívny program.

Už teraz sa môžu tešiť na statické a dynamické ukážky letectva Ozbrojených síl SR a lietadiel z krajín NATO, praktické zásahy predvedú Policajný zbor SR a Integrovaný záchranný systém SR. V programe nebude chýbať majstrovstvo Slovenského národného aeroklubu a divácky atraktívne vystúpenie pilota svetovej série leteckých pretekov Aero GP. Letové ukážky svojho majstrovstva predvedú letci z Českej republiky na strojoch L - 159 ALCA, JAS 39 GRIPEN, L - 29 DELFÍN, z Nemecka na YAK – 3, lietadlá PC - 7 PILATUS, EUROFIGHTER TYPHOON predvedú hostia z Rakúska. Okrem nich budú môcť diváci obdivovať v statických ukážkach stroje ALPHA JET z Francúzska, PC - 7 PILATUS z Rakúska a C - 160 TRANSALL z Turecka. Milovníci všetkého, čo súvisí s lietaním však môžu očakávať oveľa viac. „V súčasnosti prebiehajú aktívne rokovania s pozvanými účastníkmi zo Slovenska aj zo zahraničia, tak z civilného ako aj vojenského sektora. Informácie o potvrdenej účasti sú pravidelne aktualizované na oficiálnej internetovej stránke podujatia," uviedol riaditeľ SLA Hubert Štoksa.

Možnosťou, ako nezmeškať nič z tohoročného veľkolepého sviatku lietania na Sliači, je využiť ubytovanie v stanovom mestečku priamo pri severnej časti areálu letiska. Stanovanie je vyhradené pre návštevníkov leteckých dní a organizátori ho poskytujú v cene parkovného. Organizátori myslia aj na bezpečnosť návštevníkov, zvlášť najmenších. Počas SIAF 2011 bude pre rodiny s deťmi k dispozícii cenovo zvýhodnená zóna. V prevádzke bude Detský park s viacerými atrakciami pre deti. Pri vstupe do areálu letiska dostane každé dieťa špeciálny náramok, na ktorom rodičia uvedú telefónne číslo. V prípade , že sa dieťa stratí, bude číslo využité pre jeho identifikáciu a vyhľadanie jeho doprovodu.

Programovými partnermi SIAF 2011 sú Ministerstvo obrany SR ako hlavný partner a Ministerstvo vnútra SR, na organizácii sa podieľajú Banskobystrický samosprávny kraj, Letisko Sliač, a.s., Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, ako spoluorganizátori Ministerstvo obrany SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ministerstvo vnútra SR, mestá Banská Bystrica, Zvolen a Sliač, Letové prevádzkové služby SR a Letecký úrad SR. Podujatie svojou záštitou podporujú predsedníčka vlády Iveta Radičová, minister obrany Ľubomír Galko, minister vnútra Daniel Lipšic a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimír Maňka.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore