Na SIAF pozvali zástupcov vzdušných síl z 23 krajín

Ministerstvo obrany SR, hlavný programový partner podujatia, rozoslalo prostredníctvom veliteľa Vzdušných síl OS SR pozvánky do 23 krajín. Medzi pozvanými sú aj vzdušné sily Maďarska, Poľska, Česka, Švajčiarska, Slovinska, Talianska, Nórska, Holandska, USA, Rumunska, Nemecka, Fínska, Španielska, Veľkej Británie, Grécka či Turecka. Okrem účasti vojenskej techniky, komunikuje hlavný organizátor, Slovenská letecká agentúra, aj s obľúbenými stálicami všetkých leteckých podujatí, napríklad so Zolim Verešom či účastníkmi lietajúcimi pod krídlami Red Bullu.

Medzinárodné letecké dni SIAF sú značkou, ktorá je už dlhodobo veľmi dobre známa nielen doma, ale aj v zahraničí. Vysokou úrovňou organizácie a účasťou svetovej špičky si vybudovali povesť najprestížnejšej leteckej udalosti na Slovensku. Vďaka dobrému menu vnímame záujem o účasť aj takých krajín, ako je napríklad Saudská Arábia,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry.

Medzinárodnými leteckými dňami si pripomenieme aj niekoľko dôležitých výročí. Okrem toho, že budú  súčasťou oficiálnych osláv 78. výročia Slovenského národného povstania, oslávime 29. výročie Ozbrojených síl Slovenskej republiky, 18. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie a Severoatlantickej aliancie NATO i deň Ústavy SR. Významná bude spomienka 100. výročia narodenia konštruktéra lietadla Aero L-39 Albatros Jana Vlčka.

SIAF sa stal obľúbeným podujatím v závere prázdnin aj pre rodiny s deťmi len niekoľko dní pred začiatkom školského roka. Preto sa snažíme, aby podujatie nebolo iba o lietadlách v rámci statických a dynamických ukážok, ale tiež o bohatom sprievodnom programe či veľkej detskej zóne. Veríme, že aj tento rok si prídu na svoje všetky vekové kategórie a vychutnajú si bodku za letom tak, ako sa patrí,“ dopĺňa Ingrid Ižipová z organizačného výboru MLD SIAF.

Nezabudnite sledovať web www.siaf.sk, FB Medzinárodné letecké dni SIAF či profil na Instagrame, kde budú postupne pribúdať všetky dôležité informácie.

Hlavný organizátor: Slovenská letecká agentúra
Hlavný programový partner: Ministerstvo obrany SR
Spoluusporiadatelia: Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo dopravy SR, Bratislavský samosprávny kraj
Partneri: Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR. Letové a prevádzkové služby SR

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore