Voda a wellness

28. Jún 2016 10 Región

KÚPALISKÁ

Kúpalisko Aqualand v Banskej Bystrici

V horúcich letných mesiacoch dobre padne, keď sa máte kde schladiť. Aqualand ponúka bazény pre plavcov vynikajúcich aj menej zdatných, tobogany pre odvážnych a detské bazény pre najmenších. Môžete si zahrať plážový volejbal, futbal, minigolf či stolný tenis. Hlad zaženiete občerstvením v podobe teplej a studenej kuchyne. Ak sa vám nechce ani plávať, ani športovať, môžete sa člnkovať.

GPS: AQUALAND N48°7340495 E19°1310176

http://aqualandbb.eu/

otvorené: jún, júl, august (alebo podľa počasia), denne od 9:00 do 19:00 hod.

  

Termálne kúpalisko na Sliači 

Ako jedno z mála má kúpalisko na Sliači bazén, cez ktorý neustále preteká voda s teplotou 30 °C priamo z Kúpeľného prameňa využívaného na liečebné procedúry. Za 24 hodín sa voda v bazéne úplne vymení. Bazén sa každý piatok vypúšťa, čistí a dezinfikuje. Vďaka tomu sa voda v ňom neupravuje chemicky a je vhodná aj pre ľudí s citlivejšou pokožkou. 

V areáli kúpaliska je jeden plavecký bazén pre dospelých a jeden malý kruhový bazén pre deti. Ukryť pred slnkom sa môžete v tieni stromov, osviežiť sa v tunajšom bufete. K dispozícii je volejbalové ihrisko, ihrisko pre malý futbal, detské ihrisko s pieskoviskom aj 4 tenisové kurty v bezprostrednej blízkosti kúpaliska. Športové potreby si môžete zapožičať priamo v areáli. Kúpalisko je obklopené prekrásnou prírodou.

 GPS: N48°36'42'' E19°9'42''

www.spa-sliac.sk
otvorené:  do 15. 6.: pondelok - štvrtok, sobota – nedeľa: 11:00 – 19:00, piatok: sanitárny deň
               po 15. 6. pondelok - štvrtok, sobota – nedeľa:   9:30 – 20:00, piatok: sanitárny deň

 

Športový areál Orlík vo Zvolene

Nachádza sa pri Zvolenskej priehrade, sú tu bazény plavecký či rekreačný, tobogan, tenisové antukové dvorce, ihriská na plážový volejbal, ihrisko na plážový futbal. V areáli sa môžete aj ubytovať, zahrať si SPEEDMINTON® či dať si saunu.

GPS:  48°33'12.32"N  19°10'14.6"E
www.orlik-zv.sk

 

Krytá plaváreň Štiavničky

Nepriazeň počasia v Banskej Bystrici tu prežijete naplno. Ak na vás doľahne únava z plávania v päťdesiatmetrovom bazéne, stačí prejsť do parnej sauny a príjemne sa vyhriať pri teplote od 37 °C do 45 °C alebo si oddýchnuť vo vode s teplotou 33 °C v relaxačnom bazéne so vzduchovou perličkou a masážnymi tryskami. Masáž, rašelinový zábal, fínsku alebo bylinkovú saunu si môžete vychutnať v modernom wellness centre. Na svoje si rozhodne prídu aj deti, na ktoré tu čaká tobogan. Plaváreň Štiavničky je ako stvorená na rodinné či priateľské stretnutia, kde si oddýchnete a zároveň urobíte niečo užitočné pre svoje zdravie.

GPS: N 48.733477   E 19.132129

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.plavarenstiavnicky.sk

 

KÚPELE

Kúpele Sliač

Svoje služby poskytujú už od 16. storočia nielen kúpeľným hosťom, ale aj širokej verejnosti. Vo svete sú známe len štyri kúpeľné miesta, v ktorých vyvierajú pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom oxidu uhličitého. Iba jeden z týchto prameňov sa nachádza v strednej Európe, a to práve v kúpeľoch v Sliači. Minerálne žriedla týchto kvalít s usmernenou odbornou lekárskou starostlivosťou možno úspešne použiť pri liečbe pacientov, ktorým rýchle životné tempo a civilizácia našich čias poškodili srdce a cievy. Blahodarná voda sa využíva na liečbu chorôb obehového a pohybového ústrojenstva, ako aj na liečbu onkologických a ženských ochorení.

Účinky liečivej minerálnej vody môžete nechať na seba pôsobiť rehabilitačnom bazéne a od mája do septembra aj v letnom termálnom kúpalisku, ktoré je súčasťou kúpeľného areálu. Nájdete tu aj soľnú jaskyňu so soľou z Mŕtveho mora, kde v čistom ionizovanom ovzduší podporíte liečenie pľúcnych chorôb, nefunkčnosti štítnej žľazy, alergií, srdcovo-cievnych chorôb, dermatologických ochorení aj porúch nervového systému. Prvé výsledky sú viditeľné do 3-4 týždňov. V ovzduší jaskyne vládne výnimočná mikroklíma, vyznačujúca sa jedinečnou, bakteriologickou čistotou. Jedna procedúra v jaskyni zo soli z Mŕtveho mora sa podľa pozorovania vyrovná 2-3 dňom pobytu pri mori. Takže po pravidelných denných procedúrach v priebehu jedného týždňa môžeme pocítiť výrazné zmeny v našom organizme.

GPS: N48°36'42'' E19°9'42''

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.spa-sliac.sk

 

Kúpele Kováčová

Špecializujú sa na liečenie chorôb pohybového a tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny, obličiek, močových ciest a ženských a nervových chorôb. Kúpeľná liečba sa tu odporúča aj pre oddych, regeneráciu a relax. Základom liečby sú bazénové a vaňové kúpele doplnené termálnymi zábalmi, klasickými, podvodnými i reflexnými masážami. V letných mesiacoch sa môžete okúpať v termálnom kúpalisku HOLIDAYPARK, ktoré sa nachádza priamo v obci Kováčová.

GPS: N48°36'23'' E19°5'56''

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.kupelekovacova.sk

 

Kúpele Brusno

Ležia len niekoľko kilometrov od Banskej Bystrice. Ponúkajú nerušené ticho, čistý vzduch a nezabudnuteľné prostredie v lone prekrásnej prírody s výhľadom na končiare Nízkych Tatier. Rozmanité liečebné procedúry a wellness programy na mieru využívajú liečivé minerálne vody, ktoré tu vyvierajú. Sú vhodné pri chorobách zažívania, obličiek, pečene či žalúdočných a črevných poruchách. Liečia sa tu aj srdcovo-cievne choroby a choroby pohybového ústrojenstva.

GPS: N48°47'5'' E19°23'51''

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.kupelebrusno.sk

 

WELLNESS

Holidaypark Kováčová

Celočorný oddych v príjemnej termálnej vode, ktorú využívajú aj Kúpele Kováčová a Národné rehabilitačné centrum. Areál ponúka tri vnútorné bazény - relaxačný, whirpool a detský. Vonkajších bazénov je päť: sedací, regeneračný, plavecký, rekreačný a detské bazény. Relaxovať môžete pri masáži či rašelinovom zábale. Ak uprednostňujete aktívny oddych, využite aqua gym, aqua cvičenie s odborným fyzioterapeutom, fit park v lesoparku, jumping či aqua zumbu.

GPS: N48°36'23'' E19°5'53''

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://holidaypark.sk/

 

Hotel Kaskády

Rozsiahly rezort sa rozprestiera v prírodnom prostredí neďaleko kúpeľného mesta Sliač. Jeho renomovaný wellness využíva liečivé termálne pramene, ktoré priaznivo pôsobia pri chronických a zápalových ochoreniach pohybového ústrojenstva. Zdroj liečivej vody priamo plní aj hotelové bazény. V ponuke hotela sú pobytové balíky ako Spa & Welllness, Medical  & Spa, Beauty & Spa, Love & Spa, Vitality & Spa alebo Ayurvédsky pobyt.

GPS: 48° 37' 36.5685048" N, 19° 6' 16.1049271" E

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.hotelkaskady.sk

 

Hotel Tenis****

Moderné hotelové wellness centrum TenSpa s tímom odborníkov ponúka veľa možností oddychu. Vyskúšať môžete relaxačný bazén s whirlpoolom, biosaunu, parnú bylinkovú saunu, infrasaunu, vynikajúci Kneipov kúpeľ, škótske streky, fínske vedro, prívalovú ochladzovaciu sprchu alebo výdatný ľadopád. Nechajte sa rozmaznávať jedinečnou  zábalovou terapiou a masážami. Po návšteve TenSpa  zrelaxujte v príjemnom prostredí tepidária.

GPS : N 48.5664      E 19.1361

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.hoteltenis.sk

 

Hotel Dixon

K dispozícii je krytý bazén, detský bazénik, dve vírivky, fínska sauna a eukalyptová parná sauna. Po procedúrach alebo v rámci nich si môžete oddýchnuť v tepidáriu, osviežiť sa vitálnym dažďom a nezabudnite na pitný režim pri prameni zdravia!

GPS:    N48°7356509  E19°1249413 

 Viac informácií nájdete na webovej stránke www.dixon.sk

 

Štiavničky

Saunový svet v objekte krytej plavárne Štiavničky ponúka milovníkom relaxu a saunovania hneď niekoľko druhov sáun: ruskú, fínsku, bylinkovú, tureckú a infrasaunu. Ochladiť sa môžete vo vonkajšom ochladzovacom bazéniku alebo ľadopádom. Využiť môžete aj vírivku pre 12 osôb, masáže rôzneho druhu aj wellness bar.

GPS: 48°44'00.5"N 19°07'55.7"E

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.stiavnickysauna.sk

 

Fuggerov Dvor

Vo wellness centre hotela Fuggerov dvor zabudnete na každodenný stres. Na dosiahnutie celkovej harmónie duše i tela vám ponúka návštevu vitálneho sveta, z ktorého majú radosť aj tí  najmenší. Nájdete tu saunu (suchú, vlhkú, bylinnú), parný kúpeľ, infrakabínu, solárium, "dobrodružnú sprchu" aj vírivú vaňu pre 6 osôb. Využiť môžete aj plavecký bazén a posilňovňu, oddýchnete si pri príjemnej masáži. Z interiéru presklenej vyhliadkovej veže sa vám naskytne nádherný výhľad na okolitú prírodu.

GPS:  48°47´ 18.3549698" N , 19°10´ 49.7932434" E

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.fuggerov-dvor.sk

 

Hotel Galileo

Wellness tohto hotela sa nachádza v jeho podkroví. Ponúka rôzne druhy masáží, 4 druhy sáun, ochladzovací bazénik, solárium či ochladzovaciu klíma komoru. Príďte si oddýchnuť v príjemnej atmosfére Toskánska.

GPS súradnice: Lat 48.882813 Lon 19.222612

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.galileohotel.sk/wellness

 

Hotel Residence

Ajurvédske medicínske centrum vytvára pre vás indickú oázu pokoja. Netradičným zážitkom pre vás bude pobyt v indickej parnej komore Swedanam. K dispozícii sú aj fínska a parná sauna. V relaxačnej miestnosti určite oceníte šálku bylinkového čaju. V  medicínskom centre Ayur Ganesh vám pomôžu dosiahnuť telesnú rovnováhu a ukážu vám, že byť zdravý a šťastný je úplne jednoduché.

 GPS súradnice: V +19° 13´ 42" S +48° 52´ 38"

 Viac informácií nájdete na webovej stránke 

http://www.residencehotel.eu/wellness-hotel-residence.html

 

Splav Hrona

Splav rieky, pri ktorom zažijete skvelú zábavu a pravú vodácku atmosféru so štipkou adrenalínu, je skvelou príležitosťou na budovanie priateľstiev či stmelenie pracovných kolektívov. Lodenica na Mlynčoku v Slovenskej Ľupči má kompletné technické zabezpečenie splavu Hrona vrátane požičania a prepravy výstroja a lodí. V lodenici máte k dispozícii niekoľko možností športového vyžitia, ako plážový volejbal, pingpong, petangue, pre deti sú tu preliezačky, hojdačky, lezecká stena a pieskovisko. Nechýba osvieženie v bufete a ubytovanie v táborisku.

GPS: N48°31'52'' E19°22'58''

www.splavhrona.sk

 

Splav Hrona ponúka ideálnu príležitosť na prežitie príjemného a zaujímavého výletu. Zažite letnú pohodu na Hrone so svojimi najbližšími a Hastrmanom!

www.hastrman.sk

 

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore