SIAF 2018 - Dassault/Dornier Alpha Jet, Patrouille de France

Krajina: Francúzsko
Prevádzkovateľ: Francúzske vzdušné sliy
www stránka: http://www.patrouilledefrance.fr/
Celková dĺžka: 13.23
Rozpätie krídel: 9.11
Výška: 4.19
Maximálna vzletová hmotnosť: 7500
Dostup: 14630
Dolet: 2940
Maximálna rýchlosť: 1000

Patrouille de France, je akrobatická skupina francúzskeho vojenského letectva. Vznikla v roku 1931 a je to najstaršia akrobatická skupina na svete. Jej piloti sú jednými z najskúsenejších akrobatických pilotov francúzskeho vojenského letectva. Akrobatická skupina v súčasnosti lieta na lietadlách typu Dassault/Dornier Alpha Jet.

Dokonalé splynutie a synchronizácia celej formácie Patrouille de France si vyžaduje intenzívny šesť mesačný tréning počas celého zimného obdobia. Piloti a aj mechanici akrobatickej skupiny, symbolizujú dokonalosť a odbornosť francúzskeho letectva. Dva alebo tri tréningové lety denne sú dôkazom vysokej úrovne profesionality, ktorá sa odzrkadľuje v podobe nebeského divadla na všetkých významných leteckých podujatiach vo svete. Aj vy budete mať možnosť obdivovať krásne manévre a figúry, akými sú „Kačica", „Šíp" či „Kríž".

Alphajet Dassault/Dornier

Je dvojmiestne, dvojmotorové, ľahké cvične-bojové lietadlo s určením pre zdokonaľovací pilotný výcvik a tiež ako ľahké bojové lietadlo pre priamu leteckú podporu pozemných jednotiek (CAS). Lietadlo je výsledkom spoločného francúzsko-nemeckého programu, ktorý sa začal v roku 1969. Prvý prototyp vzlietol 26. októbra 1973 a od apríla 1978 bolo lietadlo zavádzané do výzbroje krajín. V rámci NATO je tento stroj vo výzbroji Belgicka, Francúzska a Nemecka. Mimo NATO je to Egypt, Katar, Maroko, Nigéria, Togo a Kamerun.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore