SIAF 2015 - Aermacchi MB-339, Frecce Tricolori

Krajina: Taliansko
Prevádzkovateľ: Talianske vzdušné sily
Domovská základňa: 313° SQUADRON Base Aerea Rivolto
www stránka: http://www.aeronautica.difesa.it/pan
Celková dĺžka: 10.97
Rozpätie krídel: 10.86
Výška: 3.6
Maximálna vzletová hmotnosť: 4400
Dostup: 14000
Dolet: 1700
Maximálna rýchlosť: 898

Talianske vzdušné sily bude reprezentovať akrobatická skupina Frecce Tricolori, ktorá patrí medzi špičku akrobatického lietania. Sú známi po celom svete. Výsledkom dlhej tradície, vysokej úrovne profesionality, odhodlania a nadšenia pre lietanie sú dych vyrážajúce akrobatické kreácie.

L´Aeronautica Militare je jedným zo štyroch ozbrojených síl Talianska. Spolu s armádou, námorníctvom a políciou slúži ako nástroj pre obranu krajiny. Zabezpečuje bezpečnosť v Taliansku, ale aj v zahraničí, ktorá je dôležitá pre hladký priebeh každodenného života, slobodu, demokraciu a ochranu dôstojnosti. Tie sú základom identity talianskeho národa a mimoriadne dôležitým symbolom jednoty krajiny.

Začiatkom 20-tych rokov 20. storočia začala skupina pilotov na letisku v Campoformido (Udine) vykonávať rôzne akrobatické formácie. Ich cieľom bolo získať výhodu počas bojov, maximalizovať tak potenciál lietadla a dosiahnuť prevahu na nebi. Preukázala sa ich zručnosť a vysoká úroveň odbornej prípravy, a tak sa vojenské letectvo (l´Aeronatica Militare) rozhodlo založiť 1. marca 1961 národný tím - akrobatickú skupinu  313º Gruppo Addestramento Acrobatico Frecce Tricolori.

Od tohto okamihu boli Frecce Tricolori pozývané na množstvo významných podujatí. V roku 1975 ukázali svoje predstavenie pri príležitosti výročia založenia vojenského letectva. V  1992 predstavili svoju grandióznu šou nad Niagarskými vodopádmi, v Spojených štátoch amerických, počas osláv výročia objavenia Ameriky. Aj jubileum zjednotenia Talianska za veľkolepých osláv a tisícok ľudí sprevádzali trojfarebné šípy. Počas zimných olympijských hier v Turíne vytvorili na oblohe päť olympijských kruhov, čím opäť dokázali vysokú profesionalitu celého tímu.

V súčasnosti sú Frecce Tricolori skvostom talianskeho letectva a lietajú ako letecké stíhačky MB 339. Farebné šípy možno charakterizovať ako „človek vs. stroj“. Vzťah, ktorý sa tvorí medzi pilotmi a strojmi, vytvára nezabudnuteľné zážitky na nebesiach po celom svete. Sú synonymom dokonalosti technických zručností a schopností počas letu. V priebehu 25 minút predvádzajú Frecce Tricolori výkony vyhranené do extrému. Celý tím pozostáva z technikov a pilotov, ktorí pracujú spoločne ako jedna skupina, aby na oblohe divákom ukázali trojfarebnú vlajku Talianska.

 

 

 

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore