SIAF 2014 - C-27-J-SPARTAN

Krajina: Taliansko
Prevádzkovateľ: Italian Air Force
Celková dĺžka: 22.7 m
Rozpätie krídel: 28.7 m
Výška: 9.64 m
Maximálna vzletová hmotnosť: 30500 kg
Dostup: 9144 m
Dolet: 1759 m
Maximálna rýchlosť: 602 km/h

info popis/história

Ďalšie TTD:

Posádka: 2+1

Cestovná rýchlosť: 583 km/hod.

Výkon motorov: 2 ×  3,460 kW (4,640 hp)

Kapacita: 60 vojakov / 46 výsadkárov/36 ranených (ležiacich) + 6 zdravotníkov

Popis/História

Spoločnosť Alenia Aermacchi (Leonardo) vyvinula C-27J Spartan, lietadlo, ktoré sa stalo pojmom v Európe i v  krajinách NATO. V súčasnosti je to svetovo najpredávanejšie vojenské dopravné lietadlo stredného doletu novej generácie. Široký nákladový priestor Spartana s vysokou pevnosťou paluby(dlážky) umožňuje prepravu jednotiek, nákladu, vozidiel, výsadkárov a vybavenia. Unikátny podvozkový systém s meniteľnou výškou a polohou pre účely nakladania(navážania) a vykladania(vyvážania) nákladu. C27J je vhodným lietadlom k vykonávaniu taktických, mierových a humanitárných misií. Lietadlo je možné dlhodobo využívať na plnenie úloh bojovej a taktickej leteckej prepravy, s provizórnym logistickým zabezpečením v zložitých klimatických podmienkach.

Spartan má upravený kokpit pre dvojčlennú posádku a bol navrhnutý pre pôsobenie za všetkých poveternostných podmienok vo dne i v noci. Z kokpitu je vynikajúci výhľad. Lietadlo je schopné operovať z krátkych neupravených vzletových a pristávacích plôch. C27J je vybavené prostriedkami pasívnej ochrany(kútové odrážače a svetlice) ako i výstražným zariadením signalizácie ožiarenia nepriateľským radarom, infra alebo laserovým zameriavačom. Je tiež vybavené systémom OBBIGS na ochranu palivových nádrží a pancierovaním.

C27J je momentálne vo výzbroji talianských, gréckych, bulharských, rumunských, amerických, australských vzdušných síl, slovenských vzdušných síl, vzdušných síl Litvy, Čadu, Maroka, Mexika, Peru a Turkmenistanu.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore