SIAF 2012 - MiG-29M2

Krajina: Rusko
Prevádzkovateľ: Russian Aircraft Corporation "MiG"
Domovská základňa: Moskva
Celková dĺžka: 17.37
Rozpätie krídel: 11.4
Výška: 4.73
Maximálna vzletová hmotnosť: 17800
Dostup: 17500
Dolet: 6000
Maximálna rýchlosť: 2400

Aj MiG-29M (jednomiestne) aj MiG-29M2 (dvojmiestne) lietadlá sú "4++" generáciou multifunkčnej stíhačky so zvýšeným rozsahom, zbraňami so zvýšenou záťažou a širokou nomenklatúrou vzdušných zbraní.

Hlavné technické a technologické vylepšenia, ktoré boli aplikované na stíhačky MiG-29M/M2, sú nasledovné:
– vylepšený trup a krídla lietadla;
– fly-by-wire kontrolný systém so štvornásobnou redundanciou;
– podstatne znížená radarová signatúra;
– zvýšená vnútorná kapacita paliva a možnosť tankovania za letu;
– vyšší počet zbraní na deviatich pevných bodoch.
Stíhačky MiG-29M/M2 patria k novým zjednoteným bojovým lietadlám pôvodne navrhnutým na báze stíhačiek MiG-29K/KUB.

Motor RD-33MK má zvýšenú tlakovú silu, je vybavený nedymiacou spaľovacou komorou a novým elektronickým kontrolným systémom (Typ FADEC). Motory majú modulovú štruktúru, sú spoľahlivejšie a majú dlhú životnosť.

Na základe požiadavky zákazníka môže byť stíhačka vybavená motorom RD-33MK s vektorovým ťahom upraveným „všetkými aspektami“ tak, že zabezpečuje prevahu v manévrovacom súboji.  Motor lietadla skladajúci sa z dvoch motorov s vektorovým ťahom boli testované na špeciálnom manévrovacom prototype MiG-29M OVT.

Stíhačky MiG-29M/M2 sú pozoruhodné vďaka lepším prevádzkovým vlastnostiam a zvýšenej spoľahlivosti celej zostavy, jednotlivých systémov a jednotiek. V porovnaní s predchádzajúcou stíhačkou náklady na letové hodiny sú znížené 2,5krát.

Palubná avionika má otvorenú stavbu založenú na báze štandardu MIL-STD-1553B, ktorý umožňuje inštaláciu nových ruských a iných zahraničných zariadení a zbraní na základe požiadavky zákazníka.

Stíhačka ma multifunkčný "pulse-Doppler" typ radaru "Zhuk-ME" vyrobený spoločnosťou "Fazotron-NIIP" Corporation. V porovnaní s radarmi predchádzajúcej generácie, "Zhuk-ME" má širší skenovací uhol v azimute, dvakrát dlhší rozsah zameriavania cieľa, menšiu hmotnosť a vyššiu spoľahlivosť. "Zhuk-ME" poskytuje sledovanie až desiatich vzdušných cieľov, pričom na štyri z nich sa súčasne útočí.

Stíhačky MiG-29M/M2 sú vybavené najmodernejším IRST systémom na označenie cieľa do antiradarových pasívnych rakiet s výbušnými hlavicami.

Existuje možnosť nainštalovať do lietadla IR a laserové pozorovacie zariadenia pre osvetlenie pozemných cieľov.

Zbraňový systém obsahuje "A-A", "A-S" zbrane, riadené letecké bomby, rakety, letecké bomby a vstavané vzdušné zbrane kalibru 30mm. Na základe požiadavky zákazníka sa môžu nainštalovať aj nové typy zbraní. Stíhačky MiG-29M/M2 a ich munícia umožňujú zničiť vzdušné ciele ako aj pohyblivé a stabilné pozemné/povrchové ciele.

Obidve verzie, jedno a dvojmiestna, majú to isté palubné zariadenie a muníciu ako aj vysokú úroveň zjednotenia štruktúry.

Pre stíhačky MiG-29M/M2 bola vyvinutá kompletná sada prostriedkov na trénovanie.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore