B-25 Mitchell

Krajina: Rakúsko
Prevádzkovateľ: Flying Bulls
www stránka: http://www.flyingbulls.at
Celková dĺžka: 16.5 m
Rozpätie krídel: 21 m
Výška: 4.8 m
Maximálna vzletová hmotnosť: 15420 kg
Dostup: 7380 m
Dolet: 2170 km
Maximálna rýchlosť: 580 km/h
Piloti: Frederic Handelmann Frederic Handelmann Hans Pallaske Hans Pallaske Raimund Riedmann Raimund Riedmann

info | popis/história | účasť na LD v SR | posádka

Ďalšie informácie:

  • Vytrvalosť: max. 10 hodín
  • Cestovná rýchlosť: 390 km/hod.
  • Spotreba paliva: cca.450l/hod.
  • Výkon motorov: 2x 1700HP
  • Posádka: 2

Popis/História

V rokoch 1941 až 1945 spoločnosť North American Aviation vyprodukovala približne 10,000 kusov lietadla typu B-25 s charakteristickými dvojitými chvostovými plochami. K charakteristickým znakom patrí tiež presklená predná časť trupu a kanón umiestnený v chvostovej časti. Niektoré verzie, ako napríklad tá ktorá bola použitá pri tzv. „Doolittle Raid“ (famózny útok bombardérov na japonskú pevninu z lietadlovej lode v Pacifiku), boli vybavené streleckými vežami na spodnej a hornej časti trupu namiesto zadného kanónu.

Najviac však bolo vyrobených strojov verzie  B-25J, ku ktorým patrí i lietadlo vo vlastníctve Flying Bulls. Táto verzia prišla s mnohými vylepšeniami, ako bolo napr. protinámrazové vybavenie. Presklená chvostová časť tejto demilitarizovanej verzie je najobľúbenejším stanovišťom pre fotografov. Dva štrnásťvalce od Curtiss-Wright Corporation poskytujú lietadlu výkon 3400 HP a max. rýchlosť viac ako 500km/h.

Účasť na leteckých dňoch na Slovensku

SIAF 2018 Sliač premiérovo

Display piloti

Frederic Handelmann -  Pilot Lufthansy a kapitán lietadla DC-6B

Jeho pilotná kvalifikácia zahŕňa licenciu na lietanie vetroňov a motorových lietadiel. Je taktiež kvalifikovaným inštruktorom a komerčným pilotom. Od roku 2006 lieta ako jeden z pilotov Flying Bulls (Douglas DC-6, T-28 Trojan a B-25 Mitchell).

Hans Pallaske - Pilot a letecký nadšenec

V roku 2004 si Hans Pallaske našiel cestu k Flying Bulls a lietal s nimi hlavne ako pilot lietadla Pilatus PC-6 na výsadky parašutistov. V súčasnosti lieta typy Cessna 337 Skymaster 'Push Pull', Cessna Caravan a B-25 Mitchell.

Raimund Riedmann - Letový manažér a šéf pilot pre lietadlá s pevným krídlom

Riedmann pôsobí ako pilot Flying Bulls od roku 2000. Má oprávnenie na lietanie takmer všetkých typov flotily Flying Bulls. Jeho „obľúbencami“ sú stroje Corsair, "maskot" Flying Bulls, P-38 a "Jumbo" kolekcie veteránov The Flying Bulls –Douglas DC-6.  

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore