Tlačové správy

 

Letisko Kuchyňa, 6. september2021 - Po minuloročnej prestávke sa nadšenci letectva stretli na letisku, aby obdivovali majstrovskú pilotáž svetovej leteckej elity. Tento rok si prvýkrát návštevníci vychutnali airshow z priestorov letiska Kuchyňa/Malacky. Aj napriek zmene miesta podujatia, prišlo počas víkendu do Kuchyne 35 000 návštevníkov. Organizátori nesklamali a pripravili bohatý program na nebi aj na zemi oba dni.

Tlačová správa na stiahnutie TU.

Letisko Kuchyňa, 5. septembra2021 - Už šiestykrát ocenili v predvečer najväčšej leteckej udalosti na Slovensku - MLD SIAF počas slávnostného galavečera tých, ktorí v oblasti letectva vykonali mimoriadne skutky. Ocenenie v prestížnej ankete Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky udeľovali v ôsmich kategóriách. V ankete boli desiatky nominovaných autorít i projektov v letectve a na odovzdávane prišlo viac ako sto pozvaných hostí.

Tlačová správa na stiahnutie TU.

 

Letisko Kuchyňa, 4. septembra 2021 - Organizátori najväčšieho leteckého podujatia na Slovensku pripravili bohatý program pre všetkých návštevníkov letiska Kuchyňa/Malacky na nebi aj na zemi. Bohatý letový program trval v sobotu takmer osem hodín. Na slovenskom nebi mal napríklad premiéru rakúsky parašutista a BASE jumper Felix Baumgartner z tímu The Flying Bulls. Nadšenci letectva si tak aj napriek viacerým opatreniam vychutnali viac ako 30 dynamických a takmer 40 statických ukážok.

Tlačová správa na stiahnutie TU

 

Letisko Kuchyňa, 31. augusta 2021 -Talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori na SIAF-e oslávi svoje 60. výročie vzniku a keďže ich vystúpenie je vždy jedinečné, pripravili sme si pre západné Slovensko malé prekvapenie deň pred oficiálnym štartom Medzinárodných leteckých dní, 3.9.2021.Frecce Tricolori nám s nadšením prikývli na propagačný prelet nad Bratislavou! Viac už v tlačovej správe.

Tlačová správa na stiahnutie TU.

 

Banská Bystrica, 4. augusta 2021 -Po ročnej prestávke si spolu opäť zalietame a do SIAF-u máme presne 30 dní. Organizátori SIAF 2021 postupne odkrývajú svoj program. Tento rok sa Medzinárodné letecké dni uskutočnia v novej lokalite. Bude ňou vojenská základňa Malacky, letisko Kuchyňa. Hlavný programový partner - Ministerstvo obrany SR si aj tentokrát pripravil pre fanúšikov leteckých dní atraktívny program vo vzduchu a aj na zemi. Bude sa na čo pozerať! 

Tlačová správa na stiahnutie TU.

 

Banská Bystrica, 3. augusta 2021 - Medzinárodné letecké dni SIAF sa tento rok sťahujú z letiska Sliač na leteckú základňu Malacky/Kuchyňa a tá istá zmena čaká aj anketu Zlaté krídla - Národná cena letectva Slovenskej republiky, keďže tieto dve podujatia k sebe neodmysliteľne patria. Tentokrát sa slávnostný galavečer ankety Zlaté krídla bude, pre pozvaných hostí, konať 3. septembra 2021 o 18:00 hod., na letisku M. R. Štefánika, Bratislava v hangári letky Ministerstva vnútra SR.

Tlačová správa na stiahnutie TU.

Banská Bystrica, 26. máj 2021 - Medzinárodné letecké dni SIAF  sú už skutočne „predo dvermi“ a za tri mesiace odštartujeme oficiálne víkendový letecký sviatok na leteckej základni Malacky/Kuchyňa.

Tlačová správa na stiahnutie.

 

Banská Bystrica, 27. január 2021 - Pandémia otriasa celým svetom, no aj napriek tomu veľké podujatia ako Medzinárodné letecké dni SIAF či Festival letectva Piešťany pracujú na tom, aby nesklamali svojich fanúšikov a otvorili brány letísk.

Tlačová správa na stiahnutie.

Sliač, 4. august 2019 – Brány Leteckej základne Sliač sa zatvorili. Deviaty ročník Medzinárodných leteckých dní SIAF sa skončil. Počas dvoch dní obdivovalo majstrovstvo pilotáže a  krásu leteckej techniky na nebi aj zemi približne 107 000 fanúšikov letectva. K vrcholom podujatia patrila talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori. Atraktívny program predviedli aj slovenské vzdušné sily, ktoré prešli za posledné roky modernizáciou leteckej techniky. Na MLD SIAF sme mohli po prvý raz obdivovať ukážku slovenského display pilota na vrtuľníku UH 60 Black Hawk. 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

 SIAF_2019_FOTO

 

Banská Bystrica, 31. júl 2019 – Sliačske letisko mení svoju podobu, ktorá je návštevníkom Medzinárodných leteckých dní SIAF dobre známa. Stánky s nápojmi, občerstvením i suvenírmi, VIP tribúna, detská a rodinná zóna s Xbox arénou, atrakcie pre všetky vekové kategórie... Všetko je pripravené na prílety prvých účastníkov, ktorí zosadnú na Leteckú základňu Sliač už zajtra, 1. augusta. 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

SIAF_2019_FOTO

Banská Bystrica, 19. júl 2019 – Už len dva týždne ostávajú do otvorenia brán sliačskeho letiska a štartu 9. ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2019. Prvý augustový víkend (3. a 4. 8.) sa na vzletovej a pristávacej dráhe či stojisku lietadiel v diváckej zóne, predstavia účastníci z 13-tich krajín. Bohatý letový program s novými typmi lietadiel a vrtuľníkov pripravujú aj slovenské vzdušné sily. Bezpochyby atraktívnou letovou ukážkou bude tzv. renegát. Hlavný programový partner, Ministerstvo obrany SR, ňou chce fanúšikom letectva priblížiť, čo je to ostrý vzlet, pomoc lietadlu v núdzi a jeho privedenie na pristátie.  

 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

Banská Bystrica, 11. júl 2019 Vynikajúci český akrobatický pilot, šampión a úradujúci majster sveta adrenalínových pretekov Red Bull Air Race Martin Šonka prijal pozvanie aj na Medzinárodné letecké dni SIAF 2019. Nielenže návštevníkom počas víkendu 3. a 4. augusta predvedie, čo jeho lietadlo dokáže, ale na autogramiádu prinesie aj svoju trofej majstra sveta. Z Českej republiky okrem neho na Sliači privítame už tradične aj zástupcov Vzdušných síl Armády ČR. 

 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

SIAF_2019_FOTO

Banská Bystrica, 4. 7. 2019 – Do SIAF-u ostáva už len 29 dní a organizátori postupne odkrývajú ďalší program. Najväčším leteckým podujatím na Slovensku si na Leteckej základni Sliač prvý augustový víkend pripomenieme sté výročie úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika a 75. výročie SNP. Hlavný programový partner, Ministerstvo obrany SR, pripravil pre fanúšikov leteckých dní atraktívny program vo vzduchu aj na zemi.  

Tlačová správa na stiahnutie tu.

Banská Bystrica 14.jún - Deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku, Medzinárodných leteckých dní SIAF, sa tento rok uskutoční o čosi skôr. Nebude to záver letných prázdnin, ale prvý augustový víkend (3. a 4. 8.), keď organizátori SIAF-u privítajú na Leteckej základni Sliač účastníkov z 13-tich krajín a fanúšikov letectva zo všetkých kútov Slovenska.  Aj tento rok sa kladie dôraz na bezpečnosť, plynulosť dopravy, atraktívny program a čo najväčší komfort všetkých návštevníkov. Podujatím si v predstihu pripomenieme 75. výročie Slovenského národného povstania. 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

20. august - Budúci víkend sa po roku opäť otvoria brány Medzinárodných leteckých dní SIAF. Prvé dva septembrové dni bude letisko Sliač nielen nielen vojenskou základňou, ale predovšetkým arénou najväčšej leteckej šou v našej krajine. Jeho návštevníkov čakajú vzrušujúce letové predstavenia aj neobyčajné zážitky na zemi. 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

27. august - Medzinárodné letecké dni – Slovak International Air Fest 2017 sa skončili úspešne. Víkend, 26. a 27. augusta 2017 nebol bohatý len na vynikajúce dynamické či statické ukážky, ale aj na milovníkov letectva všetkých vekových kategórií. Počas prvého dňa padol rekord, keď na sliačske letisko zavítalo až 100 000 návštevníkov. Nedeľňajší program, atraktívny aj vďaka preletu amerického bombardéra B-1, si prišlo vychutnať 50 000 fanúšikov lietania. 

Tlačová správa a stiahnutie tu.

26. august - Pestrý letový program na nebi i bohatá prezentácia lietadiel na zemi. Najmä o tom bol prvý deň Medzinárodných leteckých dní SIAF 2017. Viac ako 100 lietadiel z 15 krajín Európy a sveta mohli obdivovať nadšenci letectva, ktorí v sobotu, 26. augusta 2017 navštívili sliačske letisko. Okrem divácky atraktívnej dynamickej ukážky kráľa medzi dopravnými lietadlami Airbusu A 380 či amerického bombardéra B-52, patrilo medzi vrcholy podujatia vystúpenie akrobatickej skupiny Al Fursan zo Spojených arabských emirátov.

Tlačová správa na stiahnutie tu.

26. august - Predvečer najväčšej leteckej udalosti na Slovensku patril už po štvrtý raz udalosti udeľovania ocenení v prestížnej ankete Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky. Počas piatkového galavečera odborná porota rozhodla o víťazoch v kategórii Civilné letectvo SR, Letectvo silových zložiek SR, Veda/Výskum/Vzdelávanie a Športové letectvo SR. Okrem toho sa rozhodlo o držiteľoch Ceny Medzinárodných leteckých dní SIAF 2017 a Ceny verejnosti. Do Siene slávy uviedli in memoriam bývalého veliteľa leteckého pluku v Piešťanoch plukovníka Radomila Pecu.

Tlačová správa na stiahnutie tu.

 

23. august - Čulý pracovný ruch mení v týchto dňoch sliačske letisko na nepoznanie. Zatiaľ čo pristávacia dráha víta jedného účastníka za druhým, organizátori finišujú s výstavbou diváckych, zábavných i stravovacích zón. Zvýšený pohyb pilotov i technikov rôznych národností na Leteckej základni Sliač značí, že už o dva dni vypukne najväčšia letecká šou na Slovensku. Medzinárodné letecké dni – Slovak International Air Fest, ktoré sú už dlhodobo zapísané v kalendári uznávaných leteckých podujatí, otvoria brány letiska už tento víkend, 26. a 27. augusta 2017. A je sa na čo tešiť!

Tlačová správa na stiahnutie tu.

21. august - Predvečer najväčšej leteckej udalosti na Slovensku bude už po štvrtý raz patriť galavečeru udeľovania ocenení v prestížnej ankete Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky. Sedem kategórií, desiatky nominovaných autorít i projektov a viac ako sto pozvaných hostí... Robotnícky dom je pripravený v piatok, 25. augusta o 19.00 hod. vzdať poctu pilotom, technikom, vedcom, výskumníkom, pedagogickým pracovníkom, tvorcom lietadiel, inštruktorom, projektom či inštitúciám slovenského letectva.

Tlačová správa na stiahnutie tu.

f-16

7. august - Nositelia ocenenia za najlepšiu letovú ukážku vo svete prisľúbili tento rok účasť len na šiestich leteckých podujatiach v zahraničí a SIAF je medzi nimi. Turecký tím SOLOTÜRK prezentujúci všetky možnosti a schopnosti lietadla F-16 bude bezpochyby patriť k ďalším adeptom na zisk putovného ocenenia Best Display Smik Trophy.

Tlačová správa na stiahnutie tu.

A380

14. júl - Je to potvrdené. Návštevníci Medzinárodných leteckých dní – SIAF 2017 sa môžu tešiť na ďalšieho jedinečného účastníka. Aj keď nezosadne na sliačske letisko, v dynamickej ukážke sa predvedie nad hlavami fanúšikov v plnej kráse. Má dve poschodia, štyri motory a patrí medzi najväčšie osobné dopravné lietadlá na svete.

Tlačová spáva na stiahnutie tu.

8. júl - Ušľachtilosť, profesionalita a obetavosť... Aj tak by sa dala charakterizovať sedemčlenná akrobatická skupina zo Spojených arabských emirátov (SAE), ktorá sa predstaví na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2017 po prvý raz. Okrem toho, že majstri leteckého remesla predvedú počas svojej šou dvadsať manévrov, vymaľujú sliačske nebo dymovými efektmi vo farbách vlajky svojej krajiny.

Tlačová spáva na stiahnutie tu.

 

30. júna - Záver leta je už tradične spojený s najväčšou leteckou udalosťou na Slovensku. Hlavný programový partner, Ministerstvo obrany SR a organizátori prestížneho podujatia Medzinárodných leteckých dní - Slovak International Air Fest 2017, sú aj tento rok pripravení ponúknuť to najlepšie. Zvýšený pohyb pilotov a návštevníkov z mnohých krajín sveta nebude chýbať ani v uliciach Banskej Bystrice. Hoci sa prázdniny ešte len začali,  fanúšikovia mohutných strojov sa na posledný augustový víkend môžu tešiť už dnes.

Tlačová správa na stiahnutie tu.

29. júna- Zástupcovia Ministerstva obrany SR, Generálneho štábu OS SR, Ministerstva vnútra SR, silových zložiek ako aj Slovenskej leteckej agentúry sa stretli dňa 28. júna 2017 v priestoroch veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene. Dôvodom ich pracovného stretnutia bolo predstavenie zámeru realizácie Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF 2017. 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

EAC TS

8. marca - Historicky prvá účasť na zasadnutí European Airshow Council (EAC) v dňoch 2. - 4. marca na Malte sa pre organizátora Medzinárodných leteckých dní SIAF skončila mimoriadnym úspechom. Slovenská letecká agentúra získala ocenenie v kategórii Media & Marketing a tiež Cenu za výnimočný prínos do sveta európskych leteckých podujatí. 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

siaf2016

Bratislava, 24. august - Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest (SIAF) 2016, najväčšia letecká udalosť roka, sa uskutočnia už tento víkend, od 27. do 28. augusta 2016 na Leteckej základni Sliač. Na podujatí sa predstaví 50 účastníkov z 13 krajín ako aj špičkové akrobatické letecké skupiny Patrulla Aguila zo Španielska, belgickí Červení diabli a na nových lietadlách nebudú chýbať ani vynikajúci Flying Bulls z Čiech. Hlavnou atrakciou bude bezpochyby aj americký bombardér B-52.

Tlačová správa na stiahnutie tu.

Bratislava, 13. júl - Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest (SIAF) 2016, najväčšia letecká udalosť roka, sa uskutočnia v posledný prázdninový víkend od 27. do 28. augusta 2016 na Leteckej základni Sliač. Na podujatí, ktoré sa bude konať pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie, prisľúbilo účasť 50 účastníkov z 13 krajín ako aj špičkové akrobatické letecké skupiny Patrulla Aguila zo Španielska a belgickí Červení diabli.  

Tlačová správa na stiahnutie tu.

MLD SIAF  2015, to je 14 zúčastnených krajín Európy a sveta, letecké majstrovstvo atraktívnych akrobatických skupín, ukážky najmodernejších lietadiel, ale aj krása veteránov. Medzinárodné letecké dni na Leteckej základni Sliač sa stali rešpektovaným podujatím doma i v zahraničí a v tomto roku oslavujú piate narodeniny. Hlavným organizátorom podujatia je Slovenská letecká agentúra, programovým partnerom je Ministerstvo obrany SR. Sliačske letisko ponúkne  aj tento rok najlepšiu rozlúčku s letnými prázdninami v dňoch  29. – 30. august 2015.

Tlačová správa na stiahnutie tu

21. máj 2015 - Už len sto dní delí milovníkov letectva od najväčšieho leteckého sviatku na Slovensku. O tom, že Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest 2015 sú rešpektovanou udalosťou doma aj v zahraničí, svedčí doposiaľ historicky najvyššia potvrdená účasť svetoznámych akrobatických skupín. Areál Leteckej základne Sliač ponúkne v dňoch 29. a 30. august 2015 umenie pilotov a krásu leteckej techniky. Tešiť sa môžeme na viac ako 20 účastníkov z celého sveta.

TS na stiahnutie tu

Letecké dni sú pre všetkých aktérov jedinečnou príležitosťou predstaviť svoje umenie vo vzduchu a krásu leteckej techniky na zemi. MLD SIAF sa stali na Slovensku rešpektovaným podujatím, najväčším svojho druhu. Hlavným organizátorom podujatia je Slovenská letecká agentúra, programovým partnerom je Ministerstvo obrany SR. V nadväznosti na úspešnú sériu predchádzajúcich ročníkov sa už štvrtýkrát otvoria brány Leteckej základne Sliač. Letci, piloti, technici a členovia leteckých tímov z 13 štátov sveta sa s divákmi na sliačskom letisku stretnú v dňoch 30. – 31. augusta 2014. 

TS na stiahnutie tu.

12. august 2014. Organizátori Medzinárodných leteckých dní SIAF 2014 sa aj tento rok rozhodli pokračovať v úspešnom projekte Rádia SIAF. V dňoch 29. -  31. august 2014 si ho poslucháči budú môcť naladiť na frekvencii 107,3 MHz. Počas leteckých dní bude  Rádio SIAF  od 7:00 – 20:00 hod.  informovať o dopravnej situácii na  jednotlivých príjazdových cestách.  O odborný komentár sa postará bývalý profesionálny vojak, ktorý sa v súčasnosti podieľa aj na príprave armádneho magazínu Profesionál, Miro Minár. V štúdiu Rádia SIAF sa pri mikrofóne vystriedajú slovenskí bojoví piloti a ďalší  zaujímaví hostia.

8. august 2014. Medzi účastníkmi Medzinárodných leteckých dní na Sliači si za krátky čas získala prestíž. Je synonymom úspechu a víťazstva. Nesie meno pilota, stíhača bojujúceho pod krídlami Royal Air Force. Názov získala po leteckom ese s prívlastkom najúspešnejšieho slovenského pilota. Meno Otta Smika inšpirovalo organizátorov, ktorí aj tento rok udelia na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2014 hlavnú trofej.

TS na stiahnutie tu.

6. august 2014: Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 sa opäť stanú aj pre všetkých zástupcov slovenských vzdušných síl atraktívnou príležitosťou prezentovať svoje majstrovstvo. Na sliačskom letisku sa budú počas posledného augustového víkendu naše vzdušné sily pýšiť dynamickými aj statickými ukážkami.

 

1. august 2014: Presne mesiac nás delí od najprestížnejšej a najočakávanejšej leteckej udalosti roka, Medzinárodných leteckých dní SIAF 2014. Jedným z účastníkov bude v dňoch 30. – 31. augusta aj lietadlo, ktoré sa už dávno stalo pojmom v Európe a v krajinách NATO. Je svetovo najpredávanejším vojenským dopravným lietadlom novej generácie stredného doletu. Je to C-27J Spartan z dielne spoločnosti Alenia Aermacchi.

 9. júl 2014: Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 s atraktívnym rýchlostným súbojom. Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 sľubujú účasť 12 štátov, troch akrobatických skupín, 30 letových ukážok, 70 lietadiel na zemi i vo vzduchu. K tomu jedinečné preteky – atraktívny rýchlostný súboj. Na štart sa postaví lietadlo lotyšskej skupiny Baltic Bees L-39 Albatros a jedno z najrýchlejšie akcelerujúcich áut sveta Ariel Atom.

 

1. apríl 2014: Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 v znamení významných výročí. Tentokrát sa uskutočnia na Leteckej základni Sliač a Letisku Sliač v dňoch 30. - 31. augusta 2014. Pripomenieme si 70. výročie Slovenského národného povstania, 10. výročie vstupu Slovenska do Severoatlantickej aliancie a EÚ. Oficiálne pozvanie bolo poslané 20 štátom.

 

 

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1SGzRtfnkUj8NWGeWcMaAcTKjljeVjD2c&usp=sharing

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore