Predstavujeme koncept štúdia – Livestream SIAF 2020

Medzinárodné letecké dni sú už desať rokov jedným z najväčších leteckých sviatkov na Slovensku. Organizátori sa aj napriek vzniknutej situácii pre pandémiu koronavírusu rozhodli priniesť SIAF 2020 až k vám domov. Online, a to na našich sociálnych sieťach, uvidíte 29. augusta zábery z tých najlepších leteckých ukážok sólových, ale aj tímových akrobacií z celej histórie Medzinárodných leteckých dní SIAF. Okrem toho sa môžete tešiť na hostí z oblasti leteckého priemyslu a vojenskej techniky. SIAF 2020 sa dostane na divadelné dosky. Na dosky, ktoré znamenajú svet. 

Jedinečný letecký zážitok, ktorý si zvyčajne návštevníci odnesú z leteckej základne Sliač, vám tento rok organizátori prinesú priamo k vám domov, online. Pri príležitosti desiateho ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2020 sa nadšencom letectva prihovoríme online na sociálnych sieťach z akademického prostredia, z Divadelného Štúdia na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

„Medzinárodné letecké dni dlhodobo spolupracujú aj s akademickým sektorom a dávajú priestor študentom pre ich ďalšiu realizáciu. Keď sme rozmýšľali o priestorových požiadavkách pre vytvorenie livestreamu, zhodnotili sme, že Akadémia umení v Banskej Bystrici je vysoko technicky a priestorovo vybavená pre naše potreby, a tak môžeme bez problémov priniesť Medzinárodné letecké dni až k vám domov. Predstavitelia tejto inštitúcie náš nápad podporili a poskytli nám priestorové a z časti aj technické vybavenie pre zabezpečenie livestreamu podujatia SIAF 2020,“ konštatuje Andrej Brník, médiá manažér Medzinárodných leteckých dní SIAF.

Milovníci letectva tak môžu sledovať to najlepšie z celej histórie SIAF onlinena webovej stránke a na našich sociálnych sieťach. 29. augusta sa o pol jedenástej začne priamy prenos plný leteckej akrobacie, ktorý by mal trvať tak ako na letisku Sliač, do sedemnástej hodiny. Z pripraveného štúdia na Akadémii umení v Banskej Bystrici sa vám prihovorí viacero hostí z oblasti leteckého priemyslu a vojenskej techniky.

Andrej Brník tvrdí, že diváci sa majú na čo tešiť. „Koncept má formu televízneho štúdia. Bude v ňom hlavný moderátor a ten má viesť diskusiu s prítomnými hosťami. Hostí budeme postupne predstavovať, jediné čo nateraz poviem je, že ich budeviac než dosť. Ďalej budú prítomní komentátori, ktorí majú na starosti komentovanie jednotlivých display shows z posledných rokov SIAF-u. Uvidíte to najlepšie z tímovej, ale aj sólovej akrobacie.“ Organizátori majú ambíciu priniesť divákom zaujímavé rozhovory aj s tými, ktorí nebudú môcť prísť do štúdia. „Pokiaľ zahraniční hostia nebudú môcť prísť priamo do štúdia, pokúsime sa s nimi spojiť  formou telemostu či prostredníctvom videohovoru. Samozrejme to bude v prípade, že zahraniční hostia potvrdia túto elektronickú formu participácie na SIAF 2020,“dodáva médiá manažér Andrej Brník.

29. augusta 2020 vám v čase od pol jedenástej do sedemnástej prinesieme to najlepšie za celú históriu Medzinárodných leteckých dní SIAF z Leteckej základne Sliač, aj napriek tomu, že tento rok sa vám prihovoríme z Divadelného Štúdia na Akadémií umení v Banskej Bystrici. Najväčší letecký sviatok roka budete môcť sledovať online na webovej stránke www.siaf.sk, ale aj na sociálnych sieťach Facebook či Youtube.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore