Medzinárodné letecké dni SIAF 2016 budú v auguste na Leteckej základni Sliač a Letisku Sliač.

            Najväčšia letecká udalosť roka, Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest (SIAF) 2016, sa uskutočnia cez víkend od 27. do 28. augusta 2016 na Leteckej základni Sliač a Letisku Sliač. Podujatie sa bude konať pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Hlavným organizátorom je Slovenská letecká agentúra (SLLA) z Banskej Bystrice, ktorá najväčšiu leteckú akciu roka organizuje v spolupráci s hlavným programovým partnerom, Ministerstvom obrany SR. Na organizácii MLD SIAF 2016 sa bude podieľať aj Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, mestá Banská Bystrica, Zvolen a Sliač.

            Hlavný programový partner Ministerstvo obrany SR cestou veliteľa vzdušných síl OS SR poslali pozvánky do 20 krajín z NATO a Európskej únie. Potvrdenie účasti očakávame z Belgicka, Rakúska, Českej republiky, Chorvátska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Maďarska, Talianska, Holandska, Nórska, Poľska, Rumunska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Turecka, USA a Ukrajiny

             Putovná cena Best Display Smik Trophy 2016 – to je synonymum víťazstva

            Účastníci Medzinárodných leteckých dní robia každý rok maximum, aby ulahodili všetkým návštevníkom a predviedli im na sliačskom nebi i zemi veľkolepú šou. Vďaka ich pravidelným tréningom, odbornosti, no najmä pre ich vysokú profesionalitu a bezpečnosť, dodávajú slovenskému sviatku letectva status uznávanej a prestížnej šou. Preto im aj v roku 2016 v závere MLD SIAF 2016 organizátori udelia už po piaty raz niekoľko významných ocenení. Hlavná cena Best Display Smik Trophy znamená uznanie pre všetkých, ktorým sa ju doposiaľ podarilo získať.

            Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky za rok 2015

            Slovenská letecká agentúra vyhlasuje ďalší ročník ankety Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky za rok 2015. Dňa 26. augusta 2016, v predvečer Medzinárodných leteckých dní SIAF 2016, sa stane Banská Bystrica už po tretí raz dejiskom slávnostného udeľovania prestížnych ocenení „Zlaté krídla - Národná cena letectva Slovenskej republiky. Ocenené budú najvýznamnejšie osobnosti, projekty, spoločnosti a inštitúcie slovenského leteckého života.

            „Cieľom ankety Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky je zviditeľňovať a oceňovať nielen prácu pilotov, technikov, ostatného leteckého personálu či akademikov, ale aj projekty, výrobcov v leteckom priemysle, spoločnosti a inštitúcie, za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva,“ objasňuje Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF.

            Zlaté krídla – Národná cena letectva SR sa udeľuje v niekoľkých kategóriách: Civilné letectvo SR, Letectvo silových zložiek SR, Veda/Výskum/Vzdelávanie, Športové letectvo SR a Letecký priemysel SR. O nomináciách rozhodujú členovia odbornej poroty v spolupráci so subjektmi zo sféry letectva. Významná je aj Cena za celoživotné dielo spojená so Sieňou slávy, do ktorej sa zapísal prvý slovenský kozmonaut, plk. Ing. Ivan Bella a MUDr. Oľga Kráľová-Mistríková.

Ďalšie informácie sú Vám k dispozícii na

www.siaf.sk

www.zlatekridla.sk

Profil na sociálnej sieti Facebooku nájdete na: http://www.facebook.com/mldsiaf

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore