Historická premiéra prieskumného bezpilotného lietadla HERMES 450

Medzinárodné letecké dni SIAF 2013 sa blížia k svojmu vrcholu. V dňoch 31. augusta a 1. septembra 2013 sa Letecká základňa Sliač a Letisko Sliač naplní návštevníkmi a všetkými milovníkmi letectva, aby si spoločne vychutnali a užili najväčšiu a najočakávanejšiu leteckú udalosť roka. Stovka organizátorov, desiatky usporiadateľov, viac ako sto lietadiel zo 14 štátov, ale aj partneri, vám sprostredkujú letecký zážitok, na ktorý len tak skoro nezabudnete. A to nie je všetko: na záver čerešnička od organizátorov – prieskumné lietadlo HERMES 450!

HERMES 450

Po prvýkrát v histórii leteckých dní prijalo pozvanie na MLD SIAF veľké prieskumné lietadlo HERMES 450 z produkcie izraelského koncernu Elbit. „Tento stroj sme získali po dlhých rokovaniach s izraelským veľvyslanectvom. Bezpilotné lietadlo má rozmery krídel desať metrov. Aktuálne sa zúčastňuje na operáciách NATO v Afganistane," hovorí riaditeľ MLD SIAF Hubert Štoksa.

Na statickej ukážke budú môcť všetci návštevníci obdivovať tohto velikána, s rozpätím krídel viac ako desať metrov. Prieskumné lietadlo je schopné lietať vo výškach 5-7 km nepretržite, a to až 24 hodín. Využíva sa aj pre bezpečnostné a civilné zložky pri riešení mimoriadnych situácií, akými sú požiare, povodne, pátranie po osobách alebo pre dlhodobý monitoring určitého územia.

Nenechajte si ujsť túto špičkovú technológiu 21. storočia! Vidíme sa na Leteckej základni Sliač a Letisku Sliač 31. augusta a 1. septembra.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore