Slovenská premiéra AIRBUS A400M

8. Jún 2021 Aktuality

Je nám veľkým potešením, že na MLD SIAF 2021 uvidíte aj účasť nemeckých vzdušných síl s ich gigantickým Airbusom A400M. Pre divákov to bude skutočná pastva pre oči.

Z každej jednej potvrdenej pozvánky na Medzinárodné letecké dni SIAF sa vždy veľmi tešíme a ako organizátori si nesmierne vážime, keď dané štáty uvoľnia svoje lietadlá pre náš letecký deň, respektíve víkend.

To platí aj v prípade Nemecka, ktoré premiérovo na SIAF-e 2021 na statickej ukážke odprezentuje návštevníkom transportné štvormotorové turbovrtulové lietadlo Airbus A400M. Je to pre nás výnimočná situácia, pretože tieto typy lietadiel sú veľmi často nasadené na plnenie svojich úloh. Daná krajina preto musela detailne rozplánovať svoje úlohy a činnosti, aby mohla Airbus A400M na tých pár dní v septembri uvoľniť, čo si nesmierne vážime. Preto veríme a dúfame, že ich statickú ukážku oceníte svojou hromadnou účasťou a priazňou.

Rarita

„Verím a viem, že nemecké ozbrojené sily to stálo veľké úsilie, aby Airbus A400M naši návštevníci videli. Samozrejme, že vo svete sa tento typ lietadla objavuje aj na iných leteckých dňoch, no poväčšine sa jedná o západ, čiže je to naozaj jedinečné, že nám ho Nemecko poslalo na naše letecké dni,“ teší sa riaditeľ MLD SIAF Hubert Štoksa.

Jedno je isté, a to, že Airbus A400M bude na leteckej základni Malacky/Kuchyňa v termíne 4.-5. september 2021 najväčším lietadlom, ktorému sa budú môcť návštevníci pokochať.

Spolu s Airbusom Nemecko priletí na statiku aj s Eurofighterom Typhoon, čo je dvojmotorové viacúčelové stíhacie lietadlo, ktoré taktiež otvorí svoj kokpit pre zvedavcov. A že sa bude na čo pozerať, je viac ako isté už teraz!

 

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore