Najväčšia účasť Talianska na SIAF-e 2021!

11. Máj 2021 5 Aktuality

Je to potvrdené, na MLD SIAF 2021 priletí aj jedinečná a divácky vždy atraktívna akrobatická skupina Frecce Tricolori z Talianska. A bonbónikov z Talianska bude oveľa viac!

Medzi krajinami, ktoré potvrdili svoju účasť na SIAF 2021 sú aj Talianske vzdušné sily na čele s ich legendárnou akrobatickou skupinou Frecce Tricolori. Tento rok sa bude vďaka Taliansku niesť vo viacerých prvenstvách. Jedným z nich je aj to, že v septembri k nám Taliani priletia s najväčším počtom techniky v rámci všetkých ročníkov SIAF-u. Talianske vzdušné sily so sebou „privezú“ okrem Frecce Triclori, aj transportné lietadlo C-27J Spartan, stíhačku Eurofighter F-2000 Typhoon a T346.

Budete ohromení!

„Je to pre nás obrovská pocta. Obzvlášť si ich početnú výpravu vážime aj preto, lebo tento ročník MLD SIAF, je pre nás aj jubilejným 10. výročím. Bude to naozaj pompézne a jedinečné,“ úprimne sa teší riaditeľ SIAF-u Hubert Štoksa, ktorého hreje na srdci aj fakt, že skupina Frecce Tricolori s nami na leteckých dňoch oslávi aj svoje 60. výročie pôsobenia v oblakoch. 

Čo sa týka veľkolepých talianskych dynamických ukážok, tu si fajnšmekri prídu naozaj na svoje. V premiére sa na nebi SIAF-u objaví Eurofighter F-2000 Typhoon a takisto sa opäť zopakuje aj ukážka vojenského transportného lietadla C-27J Spartan s ich legendárnym premetom. To sa oplatí vidieť, no nie?!

Zaujímavosti o Frecce Tricolori

K Frecce Tricolori sa môžu pripojiť iba najlepší piloti talianskeho letectva. Každý rok sa striktne vyberá jeden alebo dvaja noví členovia spomedzi tých, ktorí majú viac ako tisíc letových hodín, a po ich výbere musia absolvovať postupný výcvikový program.

Tím je vybavený verziou Aermacchi MB-339-A/PAN, jednomotorovým prúdovým trenažérom s tandemovými sedadlami a ľahkým útočným lietadlom. Už niekoľko rokov akrobatická skupina Frecce Tricolori končí svoje vystúpenie na oblohe tým, že kreslia vlajku Talianska, zatiaľ čo z reproduktorov znie hlas ich krajana Luciana Pavarottiho s piesňou Nessun Dorma. Skrátka, táto skupina na MLD SIAF nemôže chýbať a ich vystúpenie je vždy pomyselnou čerešničkou na torte.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore