Na SIAF-e svoje výročie oslávi aj Belgicko!

19. Máj 2021 4 Aktuality

Tohtoročné Medzinárodné letecké dni SIAF budú plné osláv a výročí, ktoré si spoločne užijeme  na letisku Kuchyňa/Malacky. Svoju oslavu si tam veľkolepo užije aj belgické letectvo, ktoré má tento rok svoje 75. výročie.

Medzi pozvanými krajinami, ktoré potvrdili svoju účasť na MLD SIAF 2021 je aj Belgicko, ktoré taktiež patrí medzi obľúbencov a stálice nášho podujatia. Tento rok prisľúbili, že k nám na Slovensko, konkrétne na letisko Kuchyňa/Malacky priletia s vynovenou technikou v novej kamufláži. Ide konkrétne o F-16 Solo Display Team DARK FALCON a už teraz je jasné, že si všetci prídu pri tomto vystúpení na svoje...

Vedeli ste, že...

Od roku 2018 je hlavným kapitánom F-16 Solo Display Team DARK FALCON Stefan Darte, ktorého verejnosť pozná aj pod prezývkou „Vador“. Ak vám to pripomína jednu z hlavných postáv z filmov Star Wars, nemýlite sa. Stefanovi dali túto prezývku už počas školy a odvtedy je známy ako Stefan „Vador“ Darte. Tento 44-ročný pilot je vo svojom odbore veľmi skúsený a už niekoľko rokov pilotuje lietadlo F-16. V súčasnosti je inštruktorom stíhacích zbraní s takmer 3000 nalietanými hodinami na F-16. Celý tím okolo F-16 Solo Display Team DARK FALCON je vysoko profesionálny a svojmu pilotovi vždy zabezpečí, aby jeho výkon vo vzduchu bol čo v najlepších podmienkach s dokonale pripraveným lietadlom. Samotný tím sa skladá z display pilota, štrnástich technikov a správcu webu. Všetci z nich si plnia svoje povinnosti ako členovia riadneho tímu, s tým, že sú dostupní na každú misiu na zachovanie mieru a bezpečnosti na celom svete.

Významné míľniky

Veľkou poctou je pre nás aj to, že budeme belgické letectvo hostiť aj pri ich významnom 75. výročí. Je to pre nás skutočná česť a sme nesmierne radi, že si to budeme môcť spoločne užiť naživo.

Taktiež počas MLD SIAF, 4.-5. september 2021 letisko Kuchyňa/Malacky oslávia svoje 60. výročie aj talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori, o čom sme vás už informovali minulý týždeň. No a za zmienku určite stojí aj to, že 30. výročie v Malackách oslávi aj akrobatická skupina Biele Albatrosy. Čiže program bude naozaj veľkolepý... 

 

 

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore