Grécky Zeus „ZAHRMÍ“ na sliačskom nebi vo svojej premiére

9. Jún 2019 Aktuality

Pravým južanským temperamentom to bude prvý augustový víkend na Sliači len tak žiť. Okrem talianskej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori sa 3. a 4. augusta na najväčšom leteckom podujatí na Slovensku predstavia aj účastníci z Grécka. Profesionalita, majstrovstvo vojenských pilotov, špička svetovej sólovej akrobacie... To je grécky Zeus Demo Team s lietadlom F-16C Block 52+ premiérovo na MLD SIAF.

Na sliačskej oblohe sme v podaní svetoznámych účastníkov videli už mnoho  atraktívnych manévrov. Aj vďaka Zeus Demo tímu budeme mať možnosť sledovať celú plejádu náročných akrobatických čísel. Nenechajte si ujsť kubánsku osmičku, nožový let, zatáčku s preťažením 9 g, žraločí zub či let na maximálnej a minimálnej rýchlosti.

Kúsok z histórie

Zeus Demo Team je pokračovateľ tradície akrobatických skupín „Carré of Aces“, „Acro Team“, „Hellenic Flame“, „New Hellenic Flame“ a „Τ-6Α Texan II Demo Team“. S výcvikom začali u kolegov v USA -Viper West F-16 Demo Team - na Leteckej základni Hill v štáte Utah v roku 2009. Pod vedením skúsených amerických pilotov - inštruktorov sa im podarilo pripraviť skvelý tím pre vystúpenia na verejnosti s lietadlom F-16. Prvýkrát sa oficiálne predstavili počas leteckej šou na letisku Tangara 7. novembra 2010.

Skúsení piloti

Prvými displej pilotmi tímu boli kapitáni Emmanuel Karahalios a Dimitrios Kontoulis.V súčasnosti sa za „kniplíkom“ F-16 striedajú podplukovník Georgios Papadakis a major Dimitrios Volakakis. Obaja už strávili v kokpite lietadla F-16 viac ako 1.200 letových hodín. Ak si nechcete zmeškať ich vystúpenie, poznačte si do kalendárov 3. a 4. august 2019. Vstupenky už dnes nájdete online na: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/medzinarodne-letecke-dni-siaf-2019/

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach na Facebooku a Instagrame.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore