Do MLD SIAF máme sto dní!

26. Máj 2021 Aktuality

Medzinárodné letecké dni SIAF  sú už skutočne „predo dvermi“ a za tri mesiace odštartujeme oficiálne víkendový letecký sviatok na leteckej základni Malacky/Kuchyňa. Máte sa na čo tešiť...

Denne nám chodia otázky či SIAF 2021 skutočne bude, či to nie je fáma alebo zavádzajúca informácia. Pravdou je, že Medzinárodné letecké dni SIAF 2021, 4.-5. September 2021, letecká základňa Malacky/Kuchyňa skutočne budú. Samozrejme celej koncepcii podriaďujeme prioritne bezpečnosť našich účastníkov a všetky naše náležité kroky konzultujeme s kompetentnými. Keďže situácia okolo Covid-19 je stále „živá“, veci sa neustále menia či vyvíjajú, no nateraz vieme s určitosťou povedať, že pri vstupe na MLD SIAF 2021 sa budete musieť preukázať očkovaním, prípadne PCR či antigénovým testom. V prípade, že nebudete mať pri sebe ani jedno z týchto potvrdení, v areáli letiska Kuchyňa bude k dispozícii MOM. O všetkých nových informáciách, ktoré sa k nám dostávajú postupne, vás budeme informovať na našich sociálnych sieťach a oficiálnej stránke www.siaf.sk.

Čo sa týka programu, tak ten bude naozaj pestrý a milovníci letectva si prídu naozaj na svoje. A nehovoríme len o dospelých návštevníkov, ale samozrejme aj o deťoch.

Bude si z čoho vyberať

Dokopy bolo cestou veliteľa Vzdušných síl OS SR na SIAF 2021 pozvaných 22 krajín a už teraz môžeme s určitosťou povedať, že naše pozvanie definitívne prijala Česká republika, Belgicko, Nemecko, Dánsko, USA,  Poľsko, Rakúsko, Maďarsko, Francúzsko, Anglicko  a v neposlednom rade aj Taliansko. Svoju účasť ospravedlnilo Grécko, Španielsko a Rumunsko. Odpovede z ostatných krajín aktuálne ešte stále očakávame.

SIAF 2021 bude bohatý aj na výročia, pretože okrem nášho 10. výročia oslávime spoločne v Kuchyni aj 60. výročie talianskej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori, takisto aj 75. výročie belgického letectva, 30. výročie slovenskej  akrobatickej skupiny Biele Albatrosy a v neposlednom rade aj 77. výročie SNP. Čiže príležitostí na oslavy je viac než dosť...

Budeme aj oceňovať

Predvečer MLD SIAF 2021, čiže 3. septembra 2021 v Bratislave, sa uskutoční prestížne odovzdávanie ankety Zlaté krídla, Národná cena letectva SR, kde oceníme osobnosti, projekty, inštitúcie, spoločnosti a iné subjekty za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva. Tento galavečer bude za prítomnosti kapacít v letectve, ale aj našich ústavných činiteľov, kde sa dostanú len pozvaní hostia.

Ako je zvykom MLD SIAF, tentokrát už nie na letisku Sliač, ale na leteckej základni Malacky/Kuchyňa vyvrcholí udelením putovnej ceny za najlepšiu letovú ukážku MLD SIAF 2021- Best Display Smik Trophy. Kto získa sošku je nateraz otázne, no adeptov na ňu bude rozhodne viac než dosť.  

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore