Dánsko a ich „Hercules“!

24. Máj 2021 1 Aktuality

Pozvánka na MLD SIAF 2021 poputovala aj do Dánska a s veľkou radosťou môžeme potvrdiť, že ich na našom „malackom nebi“ v septembri uvidíme na sto percent...

Účasť na Medzinárodných leteckých dňoch bude naozaj pestrá a zaručene sa o to postarajú aj Kráľovské dánske vzdušné sily, ktoré k nám 4.-5. septembra 2021 priletia s taktickým dopravným lietadlom C-130J Super Hercules od amerického výrobcu Lockheed Martin.

Táto technika, s rozpätím krídel vyše 40 metrov zaručuje to, že si každý návštevník SIAF-u príde skutočne na svoje. C-130J Super Hercules  je určené na prepravu vojakov, ale aj ľahkých vojenských vozidiel. Pre zaujímavosť toto lietadlo unesie 92 vojakov s výstrojov, 64 výsadkárov, 74 nosidiel s pacientmi, 6 paliet nákladu alebo už spomenuté 2 ľahké vojenské vozidlá.

Len pre porovnanie, predchodcom C-130J Super Hercules bol C-130 a na rozdiel od neho má C-130J o 40% väčšiu stúpavosť a o 16% vyšší dostup. Táto technika má na palube trojčlennú posádku, ktorá sa skladá z dvoch pilotov a inžiniera, ktorý zodpovedá za náklad lietadla. A keď je už reč o náklade, do C-130J Super Hercules sa vkladá a vykladá cez veľkú zadnú sklopnú rampu, čo si budú môcť naši návštevníci pozrieť určite naživo už začiatkom septembra na leteckej základni Kuchyňa.

Celý tím MLD SIAF 2021 sa už teraz teší na to, že budeme na Slovensku hostiť Kráľovská dánske vzdušné sily, ktoré svojich fanúšikov istotne nesklamú.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore