CHORVÁTSKY BOJOVNÍK NA SLIAČSKEJ STATIKE

26. Jún 2019 7 Aktuality

Návštevníci leteckých dní SIAF 2019 budú mať príležitosť vidieť veľa zaujímavých vystúpení vo vzduchu. No aj stojisko statických ukážok leteckej techniky sľubuje nejeden atraktívny exemplár. Chorvátske vzdušné sily vysielajú na Sliač v dňoch 3. a 4. augusta hneď dva zaujímavé vrtuľníky - OH-58D Kiowa Warrior.

OH-58D Kiowa Warrior

Je jednomotorový prieskumný vrtuľník s možnosťou použitia vlastnej výzbroje k ničeniu pozemných cieľov. Vybavenie tohto stroja umožňuje presnú lokalizáciu a prenos informácie o cieli na veliteľské stanovište alebo na palubu iného lietadla v priestore bojových operácií.

Okrem primárnej úlohy - bojového prieskumu, sa vrtuľník využíva aj na plnenie úloh ničenia pancierovaných pozemných cieľov, riadenie a usmerňovanie delostreleckej paľby, priamu leteckú podporu pozemných jednotiek či escort a ochranu vlastných konvojov.

Chorvátski piloti pre návštevníkov SIAF

“Tešíme sa, že budeme mať možnosť byť súčasťou SIAF 2019!”

Toto je odkaz pre fanúšikov letectva od štvorice majorov - pilotov vrtuľníkovej letky z 93. leteckej základne Zemunik, Chorvátsko.

Marin Klarin , Rajko Rafael Boban, Zdenko Košutić a Krešimir Letica vám určite o obratných strojoch prezradia viac  prvý augustový víkend na stojisku statických ukážok leteckej techniky na Leteckej základni Sliač.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore