Prestížna anketa Zlaté krídla privíta osobnosti leteckého života z celého Slovenska

9. August 2015 Aktuality

Zapoj sa do hlasovania a vyhraj vstupenky na MLD SIAF 2015!

Letectvo neuznáva autority. Uznáva len tých, ktorí mu rozumejú... (Tobiáš Lazar)

Dňa 28. augusta, v predvečer Medzinárodných leteckých dní SIAF 2015, sa stane Štátna opera v Banskej Bystrici už po druhý raz dejiskom slávnostného udeľovania prestížnych ocenení „Zlaté krídla - Národná cena letectva Slovenskej republiky. Ocenené budú najvýznamnejšie osobnosti, projekty, spoločnosti a inštitúcie slovenského leteckého života.  Záštitu nad podujatím prevzal predseda NR SR Peter Pellegrini a večerom bude sprevádzať moderátorka Adela Banášová.

Cieľom ankety Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky je zviditeľňovať a oceňovať nielen prácu pilotov, technikov, ostatného leteckého personálu či akademikov, ale aj projekty, výrobcov v leteckom priemysle, spoločnosti a inštitúcie, za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva,“ objasňuje Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF.

Zlaté krídla – Národná cena letectva SR sa udeľuje v niekoľkých kategóriách: Civilné letectvo SR, Letectvo silových zložiek SR, Veda/Výskum/Vzdelávanie, Športové letectvo SR a Letecký priemysel SR. O nomináciách rozhodujú členovia odbornej poroty v spolupráci so subjektmi zo sféry letectva. Významná je aj Cena za celoživotné dielo spojená so Sieňou slávy, do ktorej sa minulý rok zapísal prvý slovenský kozmonaut, plukovník Armády SR a pridelenec obrany plk. Ing. Ivan Bella.

Cena verejnosti po prvý raz

Cena verejnosti sa bude udeľovať tento rok po prvý raz. Víťaza v tejto kategórii určí široká verejnosť online hlasovaním na stránke www.zlatekridla.sk. Kandidátovi môžu hlasujúci vyjadriť svoju podporu kliknutím na možnosť „Hlasuj“, ktorá je uvedená pri jeho profile,“ objasňuje Štoksa.  

Do hlasovania a môže verejnosť zapojiť do 25. 8. 2015. Ocenenie získa kandidát s najväčším počtom hlasov.  Jeden z hlasujúcich vyhrá 4 vstupenky na Medzinárodné letecké dni SIAF 2015, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29. 8. - 30. 8. na Sliači.

Aktuálne informácie o ankete nájdete na webovej stránke www.zlatekridla.sk alebo na fan page na Facebooku Zlaté krídla, Národná cena letectva Slovenskej republiky.

 

Ocenení za rok 2014 -  Zlaté krídla – Národná cena letectva

Športové letectvo Slovenskej republiky: Marián Barus - sa počas viac ako 50 ročnej činnosti v letectve venuje najmä konštruovaniu a stavbe lietadiel. Je spoluautorom na stavbe 17 typov rôznych športových lietadiel, ktoré sa v praxi osvedčili a sú dodnes v prevádzke. Veda / Výskum / Vzdelávanie: prof. Ing. Tobiáš Lazar DrSc.  Dosahoval celoživotné vynikajúce vedecké výsledky ktoré významným spôsobom prispeli k rozvoju leteckej techniky a bezpečnosti pri riadení leteckej prevádzky.

Letecký priemysel Slovenskej republiky: Ing. Daniel Tomko, generálny riaditeľ TOMARK, s. r. o. vývoj a výroba športových ultraľahkých lietadiel Viper SD-4.

Letectvo silových zložiek Slovenskej republiky: Poskytovanie leteckých navigačných služieb na letisku Sliač Ministerstvom obrany Slovenskej republiky pre civilnú letovú prevádzku. Letecká základňa Sliač 

Civilné letectvo Slovenskej republiky: prof. Ing. Dušan Kevický CSc. Významný odborník a špičkový pedagóg v oblasti leteckej navigácie a letectva vôbec.

Sieň slávy, cena za celoživotné dielo: plk. Ing. Ivan Bella – prvý slovenský kozmonaut, plukovník Armády SR, pridelenec obrany.

Tvorba webstránky - WebCreators.sk

webcreators logo

Hrdo poháňa webhosting - HostCreators.sk

Hore